Marcin Wodecki : „Ślęza zawsze była mocna”

Przed inaugurującym ligowe rozgrywki spotkaniem z rezerwami Górnika Zabrze rozmawiamy z piłkarzem tej drużyny Marcinem Wodeckim.

 

 

W jakich nastrojach przystępuje do nowego sezonu ekipa rezerw Górnika Zabrze? Jesteś zadowolony z okresu przygotowawczego do trzecioligowych rozgrywek?

Zdecydowanie tak. Za nami bardzo fajny okres przygotowawczy. Dużo i ciężko w nim trenowaliśmy dlatego z optymizmem przystępujemy do tego pierwszego spotkania ligowego.

Jak oceniasz potencjał tego zespołu?

Mogę otwarcie powiedzieć, że mamy mocniejszy skład niż w poprzedniej rundzie. Mamy dobry zespół, wzmocniliśmy się na każdej pozycji, jest rywalizacja i to na pewno cieszy.

Jakim przeciwnikiem będzie Ślęza Wrocław, a więc Wasz pierwszy ligowy rywal?

Można powiedzieć, że niewiadomym. Ślęza zawsze była mocna. W poprzednich sezonach zawsze miała stabilny skład, teraz z tego co wiem to dużo się jednak zmieniło. Jest to nowa drużyna, z której odeszło wielu doświadczonych piłkarzy, ale nie wolno w żaden sposób ich lekceważyć, bo to jest bardzo dobra ekipa i na pewno będziemy do tego meczu dobrze przygotowani. Przyjedziemy po to, aby go wygrać.

Pierwsze mecze sezonu to zazwyczaj wielka niewiadoma. Co może zadecydować o ewentualnym sukcesie któregoś z zespołów?

To prawda. Nie wiadomo nigdy jaką przeciwnik będzie miał taktykę i jak podejdzie do pojedynku. Trzeba się przygotować na każdy wariant.

Fot. Górnik Zabrze