Michał Pojasek: „Spotkają się dwie dobrze grające w piłkę ekipy”

Przed sobotnim meczem z Miedzią II Legnica rozmawiamy z piłkarzem tej drużyny Michałem Pojaskiem.

Jeden punkt dopisaliście do swojego dorobku w ostatniej kolejce w pojedynku z Foto – Higieną Gać. To sprawiedliwy według Ciebie remis?
Według mnie nie do końca. Mimo, że Foto – Higiena na początku zdołała zdobyć bramkę po stałym fragmencie gry, to niejednokrotnie mogliśmy wyjść na prowadzenie i z przebiegu całego spotkania to raczej my byliśmy stroną dominującą, więc niedosyt pozostał.

Ostatnie mecze nie są dobre dla Waszej drużyny. Już cztery pojedynki czekacie na ligową wygraną. Znaleźliście już tego przyczynę?
Myślę, że może być ich wiele. Na pewno jest trochę do poprawy w naszej grze, ale ciężko trenujemy i w każdym spotkaniu staramy się walczyć o pełną pulę.

Chyba zgodzisz się z tym, że głównym mankamentem w ostatnich meczach szczególnie tych wyjazdowych jest Wasza gra w defensywie…
Ostatnie pojedynki nie były dla nas najlepsze, ale cały czas staramy się poprawiać naszą grę i popełniać jak najmniej błędów, bo przede wszystkim to one były głównym czynnikiem przy straconych bramkach.

Jak postrzegacie ekipę Ślęzy Wrocław, a więc Waszego następnego ligowego rywala?
Ślęza jest na pewno bardzo dobrze zorganizowaną drużyną co udowadniają w każdym sezonie, lecz jak każdy zespół ma swoje słabości, które postaramy się wykorzystać w zbliżającym się spotkaniu.

Na jaki pojedynek się nastawiasz w sobotę?
Spotkają się dwie dobrze grające w piłkę ekipy. Myślę, że w tym spotkaniu dużo będzie zależało od nastawienia i chęci zwycięstwa.

Fot. B. Hamanowicz (miedzlegnica.eu)