Miedź Legnica rywalem Ślęzy w pierwszym sparingu.

W sobotę (16 stycznia) w Centrum Piłkarskim Ślęzy Wrocław – Kłokoczyce, rozegrany zostanie mecz sparingowy pomiędzy Ślęzą Wrocław i Miedzią Legnica.

 
Pierwszym sparingpartnerem Ślęzy Wrocław w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej będzie pierwszoligowa Miedź Legnica. Zespół ten po rundzie jesiennej plasuje się na 6. (barażowym) miejscu w tabeli I ligi. Nie jest to jednak miejsce satysfakcjonujące włodarzy i kibiców legnickiego klubu, którym marzy się powrót do ekstraklasy, w której to Miedź występowała w sezonie 2018/19. Nie udało się tych marzeń zrealizować w poprzednich rozgrywkach, bowiem Miedź w meczu barażowym okazała się być gorsza od Radomiaka Radom. W lipcu 2020 roku trenerem pierwszoligowca został Jarosław Skrobacz, którego doskonale pamiętamy z okresu w którym prowadził GKS 1962 Jastrzębie w rozgrywkach III ligi i pod którego wodzą zespół ten awansował na szczebel centralny.

Obecna kadra Miedzi dosyć mocno różni się od tej z czasów występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Nie brakuje w niej jednak piłkarzy z ekstraklasową przeszłością, z których szczególnie milo będziemy witać we Wrocławiu byłego zawodnika Ślęzy – Pawła Zielińskiego. Wśród piłkarzy reprezentujących barwy legnickiego klubu znajduje się też liczna grupa obcokrajowców (jesienią w rozgrywkach I ligi zagrało ich ośmiu).

Piłkarze Ślęzy po pierwszych, dosyć lekkich treningach, w minionym tygodniu trenowali już z coraz większą intensywnością. Sparing, na dodatek z tak mocnym rywalem, będzie dla nich zatem stanowił fajny przerywnik od tych coraz cięższych zajęć. Mamy nadzieję, że żółto-czerwoni zagrają dobre zawody i postarają się o to, by dla faworyzowanych legniczan nie był to mecz z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych.

Niestety, ze względy na wciąż obowiązujące obostrzenia, na to spotkanie nie możemy zaprosić kibiców.