Pierwszoligowiec pokonany przez Ślęzę

W rozegranym w Głogowie meczu sparingowym, Ślęza Wrocław wygrała z miejscowym Chrobrym 2:0.

Dziś na bocznym boisku głogowskiego stadionu Ślęza wygrała z pierwszoligowym Chrobrym. Gospodarze nie zagrali w najmocniejszym zestawieniu, bowiem dziś rozegrali jeszcze jedno spotkanie sparingowe, stąd trener Ivan Đurđević podzielił kadrę na dwie drużyny, z których jedna zmagała się z 1KS-em. Trener Grzegorz Kowalski też nie miał pełnego komfortu przy doborze zawodników na to spotkanie, bowiem z różnych powodów nie mogli zagrać m.in. Filip Olejniczak, Kornel Traczyk i Tomasz Dyr.

Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie, w którym brakowało jednak płynności w grze, a przede wszystkim akcji kończonych strzałami. Przez 45 minut obie ekipy stworzyły tylko po jednym poważniejszym zagrożeniu podbramkowym. Duży wpływ na taki poziom meczu mógł mieć też bardzo silny wiatr, którego mocne porywy często utrudniały grę piłkarzom.

Po zmianie stron, ku zdziwieniu niewielu kibiców, którzy zasiedli na trybunach, zdecydowanie lepiej prezentowała się Ślęza. W 47 min. Jakub Gil bardzo dobrym uderzeniem sprawdził umiejętności Mateusza Abramowicza. Po chwili z drugiej strony boiska równie dobrą interwencją popisał się Piotr Zabielski. W kolejnych minutach raz za razem kotłowało się pod bramką miejscowych. Po rzucie rożnym i główce Huberta Muszyńskigo, ponownie Abramowicz ratował swój zespół przed utratą gola. W 59 min. Ślęza objęła prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu Jakuba Bohdanowicza, strzałem głową piłkę w siatce umieścił Robert Pisarczuk. Znakomitej okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystał Semir Ahmed, który mając przed sobą tylko bramkarza, zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie stracił futbolówkę. Wynik meczu ustalony został w 81 min. Rzut wolny ze trefy środkowej wykonywał Pisarczuk. Jego wrzutkę w pole karne przedłużył głową Myszyński, a Maciej Tomaszewski, również głową, zdobył drugiego dla żółto-czerwonych gola.

CHROBRY GŁOGÓW – ŚLĘZA WROCŁAW 0:2 (0:0)

0:1 Pisarczuk 59′
0:2 Tomaszewski 81′

Chrobry – Abramowicz, Piła, Pawlik, Michalec, Ratajczak, Piotrowski, Kubica, Diduszko, Banaszewski, Kowalczyk (41’Antochów), testowany (61’Jóźwiak).
Ślęza – Zabielski, Muszyński, Lewkot, (46’Niewiadomski), Bohdanowicz, Niemienionek (53’Lewkot), Ahmed (80’Szeczyk), Pisarczuk, Stempin (46’Gil), Kotyla (46’testowany), testowany