Piłkarze Ślęzy rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej

W czwartek (7. stycznia) piłkarze Ślęzy Wrocław rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/21.

 
Po zakończeniu rundy jesiennej i krótkim okresie roztrenowania, piłkarze Ślęzy udali się na zasłużone urlopy po jakże intensywnej rundzie jesiennej (przypomnijmy, że w okresie od 27. czerwca do 28 listopada, Ślęza rozegrała aż 28. oficjalnych spotkań). Przerwa w treningach nie oznaczała jednak, że żółto-czerwoni tylko odpoczywali, bowiem każdy z zawodników dostał rozpiskę, według której trenował indywidualnie.

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej rozpocznie się 7. stycznia. Piłkarze Ślęzy trenować będą na własnych obiektach, korzystając zarówno z otwartego boiska jak i tego znajdującego się pod balonem. Zespół rozgrywać też będzie mecze sparingowe. Tym razem, jak to miało miejsce w poprzednich latach, żółto-czerwoni nie będą zmuszeni do podróżowania na towarzyskie potyczki, bowiem wszystkie rozegrane zostaną w Centrum Piłkarskim Ślęzy Wrocław. Plan sparingów wygląda tak :

16.01.2021 – Miedź Legnica (I liga) – mecz do potwierdzenia
23.01.2021 – Lechia Dzierżoniów (IV liga)
30.01.2021 – Piast Żmigród (III liga)
06.02.2021 – wolny termin
12.02.2021 – Odra Opole (I liga)
20.02.2021 – Foto-Higiena Gać (III liga)

Pierwszym oficjalnym meczem w roku 2021 będzie spotkanie 1/4 rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski, w którym Ślęza zmierzy się w Wołowie z miejscowym MKP. Mecz ten ma zostać rozegrany 27. lutego. Tydzień później starciem z rezerwami Miedzi, 1KS zainauguruje zmagania w rundzie wiosennej rozgrywek III ligi (grupa 3).

Jak to zwykle podczas przerwy zimowej bywa, tak i podczas tej w zespole dojdzie do zmian kadrowych. O nowych piłkarzach tradycyjnie informować będziemy, gdy zostaną oni oficjalnie potwierdzenie do gry w 1KS-ie. A kogo wiosną już w żółto-czerwonych barwach nie zobaczymy :

Damian Szydziak (13 meczów, 317 minut, 2 bramki) – Piłkarz ten żegna się z naszym klubem z powodów osobistych.
Maciej Diduszko (11 meczów, 343 minuty) – Koniec okresu wypożyczenia z Chrobrego Głogów
Michał Bołdyn (1 mecz, 90 minut) – Koniec okresu wypożyczenia z Chrobrego Głogów
Kais Al-Ani (5 meczów, 450 minut) – Koniec kontraktu

Wszystkim tym piłkarzom dziękujemy za reprezentowanie barw Ślęzy Wrocław i życzymy im powodzenia w nowych klubach.