Na początek okresu przygotowawczego sparing z AZS-em

W sobotę (12 stycznia) o godz.11 na stadionie przy ul. Mianowskiego (GEM) rozegrany zostanie mecz sparingowy pomiędzy AZS-em Wrocław i Ślęzą.

 

Tydzień temu piłkarki Ślęzy stawiły się na pierwszym w tym roku treningu, a już w najbliższą sobotę rozegrają sparingowe spotkanie z zespołem 8-krotnego Mistrza Polski – AZS-em Wrocław.

Mecz z zajmującym aktualnie 10. miejsce w ekstralidze AZS-em, nie będzie pierwszą konfrontacją z tym zespołem. Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku akademiczki w sparingu wpakowały naszej drużynie aż 13. bramek. Obie ekipy zmierzyły się też 31 sierpnia w meczu pucharowym, a w nim grający w nie najmocniejszym składzie AZS pokonał Ślęzę 4:0. Te wyniki nie mogą jednak stanowić zaskoczenia, bo przecież ekstraligę i  III ligę dzieli przecież przepaść. Dla nas mecze z tak mocnym rywalem stanowią doskonałą lekcję futbolu i z każdej z nich chcemy wyciągnąć jak najwięcej.

Mecz z AZS-em nie będzie jedynym z zespołem najwyższej klasy rozgrywkowej w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. 19 stycznia Ślęza skonfrontuje swoje siły w Wałbrzychu z będącym na 4. miejscu AZS-em PWSZ. W sumie trener Arkadiusz Domaszewicz zaplanował 8. spotkań sparingowych, a wśród rywali znajdzie się też II-ligowa Unia Opole. W planach jest też towarzyska potyczka z zespołem zza naszej zachodniej granicy.

Oprócz meczów na otwartych boiskach, Ślęza weźmie też udział w turnieju eliminacyjnym rozgrywek Pucharu Polski w Futsalu, który odbędzie się 27 stycznia w Jeleniej Górze. W tym samym dniu rozpocznie się też tygodniowe zgrupowanie naszej drużyny w Nowej Rudzie.

Jak widać okres przygotowawczy będzie bardzo intensywny, ale zdajemy sobie przecież sprawę, że inaczej być nie może, bo wiemy o co gramy.