Podsumowanie 12. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Pięć zwycięstw gospodarzy, dwa gości i dwa remisy, to bilans 12. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

 

Drugi raz (choć tak naprawdę trzeci) punkty w zremisowanym meczu stracił lider z Goczałkowic. Wciąż na własnym boisku zwyciężyć nie potrafią zespoły Foto-Higieny Gać i Warty Gorzów Wlkp. Bez zwycięstwa w delegacjach są natomiast Piast Żmigród i Karkonosze Jelenia Góra. Tym razem piłkarze nie zaimponowali skutecznością, strzelając 20. bramek, co daje średnią 2,2 gola na mecz.

FOTO-HIGIENA GAĆ – MKS KLUCZBORK 1:2
W tym meczu o tzw. 6 pkt, lepszym zespołem okazali się goście, którzy na trzecie w sezonie zwycięstwo oczekiwali od 3. kolejki.

MIEDŹ II LEGNICA – LECHIA ZIELONA GÓRA 2:0
Rezerwy Miedzi tym zwycięstwem potwierdziły, że są drużyną, z którą każdy rywal musi się liczyć.

CARINA GUBIN – STAL BRZEG 1:0
Goście trafiali w słupki, a gospodarze jeden raz posłali piłkę do siatki, co wystarczyło na odniesienie czwartego z rzędu zwycięstwa.

LKS GOCZAŁKOWICE ZDRÓJ – ZAGŁĘBIE II LUBIN 0:0
Rezerwy Zagłębia, mimo sporych osłabień kadrowych, pokazały, że lidera wcale nie należy się bać i można zabrać mu punkty.

WARTA GORZÓW WLKP. – REKORD BIELSKO-BIAŁA 1:1
Warta w Gorzowie zagrała już ósmy raz i wciąż nie potrafiła wygrać. Z drugiej strony punkt wywalczony z dotychczasowym wiceliderem trzeba docenić.

GÓRNIK II ZABRZE – KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1:0
Jak się nie wykorzystuje takich okazji jak rzut karny, to trudno o zdobywanie punktów, a tak też się działo w wypadku jeleniogórzan.

POLONIA BYTOM – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 2:0
Po tym zwycięstwie śmiało możemy już powiedzieć, że Polonia złapała swój rytm.

ODRA WODZISŁAW ŚL. – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:1
Piłkarze Odry pozostawili sprawy pozaboiskowe w szatni i pokonali Gwarka, który powoli, acz systematycznie osuwa się w tabeli.

PIAST ŻMIGRÓD – ŚLĘZA WROCŁAW 0:6
Ten mecz relacjonujemy osobno.