Podsumowanie 13. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Trzy zwycięstwa gospodarzy, pięć gości i jeden remis, to bilans 13. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

Po meczu w Bielsku-Białej nie ma już w bieżącym sezonie zespołu, który nie zanotował porażki. W 13. kolejce strzelono tylko 16. bramek, co daje średnią 1.77 gola na mecz. Niepokojące wieści dochodzą z II ligi, w której kolejnej porażki doznały rezerwy Śląska, przez co zajmują one miejsce tuż nad kreską, z taką samą ilością punktów jak zespół tuż po nią. Przypomnijmy, że ewentualny spadek Śląska II sprawiłyby, że z III ligi musiałyby spaść nie trzy, a cztery drużyny.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – CARINA GUBIN 1:0
Jeden gol pozwolił podtrzymać rezerwom Zagłębia dobrą passę, a jednocześnie przerwał serię zwycięstw beniaminka. Goście kończyli to spotkanie w dziesiątkę, po czerwonej kartce pokazanej w 82 min.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – LKS GOCZAŁKOWICE ZDRÓJ 2:0
Pierwsza porażka LKS-u stała się faktem i była to porażka zasłużona, bo w tym meczu Rekord był po prostu lepszy.

LECHIA ZIELONA GÓRA – WARTA GORZÓW WLKP. 1:0
W lubuskich derbach skromnie, ale jednak wygrała Lechia, przez co sytuacja Warty stała się jeszcze bardziej nieprzyjemna.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – MIEDŹ II LEGNICA 0:1
Gol zdobyty w 4. minucie doliczonego czasu sprawił, że Gwarek doznał trzeciej z rzędu porażki i ma już zaledwie 2 pkt przewagi nad strefą spadkową.

STAL BRZEG – GÓRNIK II ZABRZE 0:1
Zmiana trenera póki co nie odmieniła Stali, która nie poradziła sobie z rezerwami Górnika.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – ODRA WODZISŁAW ŚL. 2:2
Do przerwy goście prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie gospodarze zdołali straty odrobić.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA – PIAST ŻMIGRÓD 0:1
W tym bardzo ważnym dla układu dolnej części tabeli meczu, zwyciężył Piast, dzięki czemu pozostaje on w kontakcie z zespołami znad kreski.

MKS KLUCZBORK – POLONIA BYTOM 1:2
Zmiana trenera nie pozwoliła MKS-owi na powstrzymanie kroczącej ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa Polonii.

ŚLĘZA WROCŁAW – FOTO-HIGIENA GAĆ 0:2