Podsumowanie 34. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Pięć zwycięstw zespołów gospodarzy, trzy gości i jeden remis, to bilans 34. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

 

W ostatniej kolejce trwała korespondencyjny pojedynek Rekordu ze Śląskiem II o awans. Zwycięsko z niego wyszedł zespół z Bielska-Białej. Na kilku stadionach toczyła się też rywalizacja o uniknięcie spadku, którą ostatecznie przegrała gorzowska Warta. W 34. kolejce strzelono 30 bramek, co daje średnią 3,33 gola na mecz.

STILON GORZÓW WLKP. – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 1:3
Trzecia z rzędu porażka Stilonu trochę psuje dobre wrażenie, jakie w rundzie wiosennej pozostawił po sobie klub z Gorzowa.

MKS KLUCZBORK – LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ 2:2
MKS przegrywał już 0:2, ale zdołał się pozbierać i uratował punkt.

LZS STAROWICE DOLNE – ODRA BYTOM ODRZAŃSKI 1:3
Odra zwycięstwo zapewniła sobie w końcowym kwadransie, podczas którego strzeliła dwa gole, a co najważniejsze dla tej drużyny, zapewniła ona sobie trzecioligowy byt.

UNIA TURZA ŚL. – WARTA GORZÓW WLKP. 2:0
Do 74 minuty w III lidze pozostawała Warta, ale końcówka tego meczu należała do gospodarzy i to oni kosztem gorzowian, zapewnili sobie utrzymanie.

LECHIA ZIELONA GÓRA – RAKÓW II CZĘSTOCHOWA 1:0
Był to mecz młodzieżowców, bo tacy zagrali i w jednej i w drugiej drużynie. Lechia wygrała, mimo że od 35 min. po czerwonej kartce, grała w dziesiątkę.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – GÓRNIK POLKOWICE 2:1
Rekord dopiął swego, choć naraził swoich kibiców na spory stress. Wynik tego meczu otworzyli goście, ale w 33 minucie miejscowi doprowadzili do wyrównania. Remis to wciąż jeszcze było za mało, by uzyskać awans. Dopiero gol strzelony w 79 minucie wprawił fanów Rekordu w euforię.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA – ŚLĄSK II WROCŁAW 2:5
Karkonosze postawiły się mocno rezerwom Śląska, które to dopiero w samej końcówce, strzelając trzy gole, zapewniły sobie zwycięstwo.

CARINA GUBIN – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 3:1
Pewne zwycięstwo Cariny, która pozostaje w III lidze. Goście ułatwili miejscowym zadanie, grając od 51 minuty w osłabieniu (czerwona kartka).

ŚLĘZA WROCŁAW – GÓRNIK II ZABRZE 1:0
Ten mecz relacjonujemy osobno.