Podsumowanie 8. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Trzy zwycięstwa gospodarzy, trzy gości i trzy remisy, to bilans 8. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

 
Trzecioligowcy wciąż imponują skutecznością. W 8. kolejce strzelono 33 gole, co daje średnią 3,66 bramki na mecz. Nowym liderem została Ślęza Wrocław, a miano jedynego, niepokonanego zespołu zachowała bytomska Polonia. Na liście zespołów bez domowego zwycięstwa znajdują się – Warta Gorzów Wlkp, ROW Rybnik, Piast Żmigród i Polonia-Stal Świdnica. Na komplet punktów w wyjazdowym meczu wciąż czekają – Miedź II Legnica, Gwarek Tarnowskie Góry i Polonia Nysa.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – WARTA GORZÓW 1:2
Niespodziewane rozstrzygnięcie tego starcia, a to dlatego, że rezerwy Zagłębia prowadziły już od 2 minuty, a od 61. grały z przewagą jednego zawodnika (czerwona kartka) i właśnie w tym okresie, zdekompletowany zespół gości strzelił dwie bramki.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – GÓRNIK II ZABRZE 2:3
Górnik prowadził w tym meczu od 28. minuty, i mimo, że gospodarze dwukrotnie zdobywali bramki kontaktowe, to zdołał prowadzenie utrzymać do końcowego gwizdka.

STAL BRZEG – MIEDŹ II LEGNICA 1:1
Mała, ale chyba jednak niespodzianka. Co ciekawe, obie bramki w tej potyczce były trafieniami samobójczymi.

ROW 1964 RYBNIK – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 1:4
ROW po udanym starcie, w ostatnich 4. meczach zdobył zaledwie punkt. Tym razem rybniczanie zostali zdemolowanie przez Pniówek, który to zespół zdaje się łapać właściwy rytm.

LECHIA ZIELONA GÓRA – POLONIA-STAL ŚWIDNICA 4:2
Sytuacja beniaminka staje się coraz bardziej niepokojąca. Do tej pory Polonia punktowała tylko na wyjazdach, ale tym razem musiała się pogodzić z porażka w Zielonej Górze. Lechia tym zwycięstwem podbudowała swoje morale, przerywając serię porażek (trzy z rzędu)

POLONIA NYSA – LKS GOCZAŁKOWICE 0:0
Jaka gra taki wynik. Mecz bez historii.

FOTO-HIGIENA GAĆ – PIAST ŻMIGRÓD 3:1
W Żmigrodzie chyba dzieje się coś niedobrego, skoro Piast przegrywa trzeci mecz z kolei i obsuwa się do strefy spadkowej. Foto-Higiena doczekała się w końcu drugiego zwycięstwa, po pierwszym odniesionym w inauguracyjnej kolejce.

POLONIA BYTOM – RUCH CHORZÓW 1:1
To Polonia w tym meczu miała więcej z gry, ale za to Ruch prowadził jeszcze w ostatniej minucie. W niej właśnie gospodarze zdołali wyrównać. Polonia pozostaje zatem niepokonana, a w Chorzowie zaczynają bić na alarm, bowiem główny faworyt do awansu, nie wygrał już trzeciego z rzędu meczu.

ŚLĘZA WROCŁAW – MKS KLUCZBORK 4:2
Ten mecz relacjonujemy osobno.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – pauza