Pucharowa środa – Starcie dwóch liderów

W środę (16 września) o godz.17 w Radwanicach (ul. Kolejowa 8), rozegrany zostanie mecz 1/8 finału rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski, pomiędzy Śląskiem Wrocław U18 i Ślęzą Wrocław.

 

Los sprawił, że w kolejnym meczu pucharowych rozgrywek, Ślęza mierzyć się będzie z juniorami Śląska Wrocław. Zespół ten występuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i spisuje się w nich znakomicie. W 5. dotychczas rozegranych spotkaniach, Śląska odniósł komplet zwycięstw i zdecydowanie prowadzi w tabeli, mając aż 5 pkt. przewagi na kolejnymi drużynami.

Juniorzy Śląska, podobnie jak Ślęza, zmagania pucharowe rozpoczęli od II rundy. W pierwszym meczu podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka wygrali 2:0 z A-klasową Koroną Pęcz, a w kolejnej rundzie pokonali występujący w klasie okręgowej Kolektyw Radwanice 7:1. Ślęza przypomnijmy, że pokonała Lidera Borów (A-klasa) 13:0 i Skrę Wojnowice (B-klasa) 21:0.

Środowy mecz można określić jako starcie liderów. Z jednej strony prowadząca w swoich rozgrywkach młodzież Śląska, a z drugiej zajmująca 1. miejsce w tabeli III ligi Ślęza. Możemy spodziewać się zatem interesującego widowiska, na które warto się wybrać do nieodległych przecież Radwanic.

Spotkanie sędziować będzie Ewa Żyła, na co dzień arbiter szczebla centralnego w rozgrywkach kobiet, a także sędziująca w rozgrywkach IV ligi panów.

Jak zawsze z meczów rozgrywanych poza Wrocławiem, tak i z tego, przeprowadzimy relację tekstową.