Pucharowy ćwierćfinał w sobotę w Prusicach

W sobotę (27 czerwca) o godz.12 w Prusicach, rozegrany zostanie mecz 1/4 finału rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski pomiędzy miejscowym Orłem i Ślęzą Wrocław.

 

Ta zapowiedź ukazała się na naszej stronie 10 marca, bowiem to dzień później miało się odbyć pucharowe spotkanie W Prusicach. Dziś ją powtarzamy, uzupełnioną o kilka informacji.

Gdy na początku października ub.r. rozlosowano ćwierćfinałowe pary pucharowych rozgrywek w okręgu wrocławskim, a Ślęza trafiła na Orła Prusice, zanosiło się, że będzie to sentymentalne spotkanie. Wszak w Orle grali wtedy piłkarze, którzy we wcześniejszych sezonach dużo znaczyli dla Ślęzy Wrocław, a mianowicie Konrad Kątny, Grzegorz Rajter, Kajetan Łątka i Dawid Molski. Teraz niestety wiemy, że tych zawodników w tym starciu już nie zobaczymy.

Jako rok powstania MKS Orzeł podaje się 1945, czyli podobnie jak Ślęza klub z Prusic obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia istnienia. Po latach gier w niższych klasach rozgrywkowych, głośno o Orle zaczęto mówić w roku 2016. Wtedy to do grającego wówczas w klasie A zespołu trafiła piątka piłkarzy Ślęzy Wrocław – Adrian Bergier, Jacek Mądrzejewski, Przemysław Łukasik, Grzegorz Rajter i Artur Monasterski. Do Prusic dołączali też kolejni zawodnicy, których nazwiska dla kibiców anonimowymi nie były (m.in. Krzysztof Ostrowski). Efekty takiej polityki kadrowej przyniosły szybkie rezultaty. W sezonie 2016 Orzeł nie miał sobie równych, wyprzedzając drugi w tabeli zespół KS II Łozina o 10 pkt. W następnych rozgrywkach MKS grał w klasie okręgowej i zajmując w niej 2. miejsce za GKS-em Mirków, uzyskał awans do IV ligi. W debiutanckim sezonie (2018/19) na tym poziomie beniaminek z Prusic spisał się doskonale, zajmując 4. miejsce. W przedwcześnie rozgrywkach 2019/20 już tak dobrze nie było, bowiem Orzeł zajął w nich dopiero 14 miejsce.

W zimie z Prusic zaczęły dochodzić niepokojące wieści. Ukazał się nawet komunikat (szybko zdjęty z klubowego profilu), że zarząd klubu postanowił zawiesić udział Orła w rozgrywkach IV ligi. Na szczęście ten czarny scenariusz nie doszedł do skutku. Z kolei na początku marca ukazała się lista jedenastu piłkarzy, którzy już barw Orła reprezentować nie będą, a znalazła się na niej czwórka wymienionych wyżej byłych piłkarzy 1KS-u. Nie naszą rolą jest szukanie przyczyn tego co wydarzyło się w Prusicach, choć z różnych opinii dochodzących na temat Orła, można powiedzieć, że gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o …

W grudniu nastąpiła zmiana trenera w Prusicach. Adriana Bergiera zastąpił Paweł Tronina. Szkoleniowiec ten stanął przed bardzo trudnym zadaniem, zbudowania drużyny, która wiosną miała rywalizować o uniknięcie degradacji. Z tego co udało nam się dowiedzieć, zespół miał być oparty głównie na młodych piłkarzach. Wśród nich jest trójka byłych zawodników 1KS-u – Adam Lasota (4 mecze w III lidze), Łukasz Sakwa (1) i Damian Siódmak.

Gdy wydawało się, że w Prusicach powoli wszystko wraca do normy, 19 czerwca portal dolfutbol.pl poinformował, że Paweł Tronina złożył rezygnację i nie wiadomo, kto na stanowisku trenera Orła go zastąpi. Od momentu ukazania się tej informacji minął tydzień, a klubowe media prusickiego czwartoligowca wciąż w tej sprawie milczą. Dowiedzieć z nich się za to możemy, że Orzeł po wznowieniu zajęć treningowych, rozegrał dotąd jeden mecz sparingowy. Było to spotkanie z KS Łozina, które zakończyło się rezultatem 3:3.

Ślęza w ostatnich latach nie traktowała pucharowych rozgrywek po macoszemu i poważnie podchodzi też do tych obecnych. Do Prusic nasz zespół jedzie po to by wygrać i awansować do półfinału. Spodziewać się możemy, że możliwość pokazania swoich umiejętności dostanie większa ilość piłkarzy niż w meczach ligowych, na co zresztą zezwala regulamin, który dopuszcza aż 6. zmian podczas meczu. Być może doczekamy się też kolejnego oficjalnego debiutu w żółto-czerwonych barwach (w jedynym w tym roku oficjalnym meczu z ROW-em było takich 3). O tym wszystkim będziemy informować w naszej tekstowej relacji z Prusic, która dostępna będzie na naszej stronie.

110 dni minęło od ostatniego, oficjalnego meczu Ślęzy Wrocław. W sobotę wracamy na boiska. Nareszcie.

Mecz Orzeł – Ślęza sędziować będzie Mateusz Maj.

Droga do ćwierćfinału :

1/32

Sokół Smolec – Orzeł Prusice 0:5
KS Piotrowice – Ślęza Wrocław 0:11

1/16

Polonia Bielany Wr. – Orzeł Prusice 0:5
LKS Brożec – Ślęza Wrocław 0:11

1/8

WKS Wierzbice – Orzeł Prusice 1:3
Zachód Sobótka – Ślęza Wrocław 1:4

W pozostałych parach 1/4 finału rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski zagrają :

Błysk Kuźniczysko – Śląsk II Wrocław
GKS Mirków – Piast Żmigród
Sokół Wielka Lipa – Foto-Higiena Gać