Pucharowy finał

W środę (8 lipca) o godz.18 w Centrum Piłkarskim Ślęzy na Kłokoczycach, rozegrany zostanie finałowy mecz rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski pomiędzy Ślęzą Wrocław i Śląskiem II Wrocław.

 

Długo musieliśmy czekać na pierwszy oficjalny mecz zespołu Ślęzy Wrocław w swoim nowym domu. Gdy już się w końcu doczekaliśmy, to można śmiało rzec, że zaczynamy z bardzo wysokiego pułapu, bo otwierającym obiekt na Kłokoczycach spotkaniem będzie finałowe starcie rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski.

W sierpniu ubiegłego roku do pucharowych rozgrywek w okręgu wrocławskim przystąpiło 108 zespołów. Zostały już tylko dwa, a są nimi Ślęza Wrocław i Śląsk II Wrocław i to one staną do rywalizacji o to prestiżowe trofeum i możliwość rywalizacji w rozgrywkach na szczeblu regionalnym.

O derbowych meczach pomiędzy Ślęzą i rezerwami Śląska moglibyśmy pisać bardzo długo. Zarówno o tych ligowych, jak i też pucharowych. Te prestiżowe starcia zawsze wywoływały dodatkową dawkę emocji i zazwyczaj nie zawodziły kibiców. Nigdy nie zapomniany zostanie mecz, w którym grający w mocno wzmocnionym piłkarzami z ekstraklasy Śląsk II prowadził już 4:0, by ostatecznie przegrać ze Ślęzą 4:5. Również w naszpikowanym zawodnikami z pierwszego zespołu składzie, rezerwy Śląska nie poradziły sobie z żółto-czerwonymi w ostatnim ligowym meczu, wygranym przez 1KS 3:1. Tym razem wzmocnień z drużyny trenera Vítězslava Lavički w zespole Śląska II nie zobaczymy i Ślęza mierzyć się będzie z prawdziwymi rezerwami najbardziej utytułowanego klubu na Dolnym Śląsku.

O Śląsku II mówi się jako o zespole młodzieżowym i to się zgadza, ale też nie brakuje w nim piłkarzy już z dosyć sporym doświadczeniem, jak 23-letni Paweł Kucharczyk, Łukasz Wiech i Patryk Caliński. Jest też spora grupa zawodników, którzy wiek juniora ukończyli przed kilkoma laty. Z drugiej strony, w półfinałowym meczu w Gaci nie brakowało też w składzie zespołu prowadzonego przez trenera Piotra Jawnego piłkarzy, którzy jeszcze w ligowych meczach w rezerwach Śląska nie zagrali.

Mimo braku wsparcia piłkarzami z pierwszego zespołu, rezerwy Śląska dysponują obecnie o wiele szerszą kadrą niż Ślęza. Trener Grzegorz Kowalski nie ma takiego komfortu przy doborze piłkarzy jak Piotr Jawny, mając do dyspozycji tylko kilkunastu zawodników, w tym kilku, którzy w lidze zagrali tylko raz, lub też wcale. Nie przeszkodziło to jednak pewnie pokonać w wznowionych po długiej przerwie rozgrywkach pucharowych, zespołów Orła Prusice i Piasta Żmigród.

Arbitrem finałowego meczu będzie Paweł Kucharczyk.

W środę na Kłokoczycach oczekujemy dużych emocji i bardzo ciekawego widowiska. Zapraszamy na nie kibiców, przypominając jednak, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, na trybunach będzie mogła zasiąść ograniczona liczba widzów. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Kibiców, którzy nie byli jeszcze na nowym obiekcie Ślęzy, a na mecz udadzą się środkami miejskiej komunikacji informujemy, że najlepiej jest to uczynić autobusami linii 128, 130, 141 i 151 i wysiąść na przystanku na żądanie „Zakrzowska”. Kibiców prosimy o bezpośrednie udanie się na trybuny. Wstęp do budynku klubowego oraz na teren go okalający jest zabroniony.

Droga do finału

1/32 finału

Świteź Wiązów (A klasa) – Śląsk II Wrocław 0:18 (Młynarczyk 5, Samiec-Talar 5, Głowieńkowski 4, Jarzębowski, Sobczak, Buławski, Izydorczyk)
KS Piotrowice (B klasa) – Ślęza Wrocław 0:11 (Tragarz 2, Matusik 2, Lewkot 2, Muszyński 2, Niewiadomski, Traczyk, Kłodnicki (samobójcza)

1/16 finału

Orzeł Pawłowice Wrocław (kl.okręgowa) – Śląsk II Wrocław 1:3 (Kotowicz 2, Bergier)
LKS Brożec – Ślęza Wrocław 0:11 (Lewkot 2, Tragarz 2, Wdowiak 2, Gil, Matusik, Pisarczuk, Niemienionek, Traczyk)

1/8 finału

Polonia Trzebnica (IV liga) – Śląsk II Wrocław 0:9 (Samiec-Talar 2, Mamis 2, Poprawa, Kotowicz, Bergier, Fediuk, Głowieńkowski)
Zachód Sobótka (kl.okręgowa) – Ślęza Wrocław 1:4 (Tragarz 2, Stempin, Muszyński)

1/4 finału

Błysk Kuźniczysko (A klasa) – Śląsk II Wrocław 1:4 (Fediuk 2, Młynarczyk, Zawada (samobójcza)
Orzeł Prusice (IV liga) – Ślęza Wrocław 0:7 (Guilherme 2, Pisarczuk 2, Muszyński, Stępień, Gil)

1/2 finału

Foto-Higiena Gać (III liga) – Śląsk II Wrocław 1:4 (Caliński, Krocz, Wiech, Michalski)
Piast Żmigród (III liga) – Ślęza Wrocław 1:3 (Pisarczuk, Traczyk, Stępień)