Sebastian Jezierski piłkarzem Ślęzy Wrocław

Pierwszym piłkarzem, który oficjalnie dołączył już do zespołu Ślęzy Wrocław przed sezonem 2024/25 jest Sebastian Jezierski.

 

Zgodnie z polityką kadrową Ślęzy Wrocław w ostatnich latach Pierwszy Klub Sportowy sięga przede wszystkim po bardzo młodych piłkarzy. Takim tej jest liczący 17 lat Sebastian Jezierski.

Ten młody zawodnik swoją piłkarką przygodę rozpoczynał w Pogoni Cieszków. Od sezonu 2022/23 reprezentował już barwy Parasola Wrocław. W pierwszym z tych sezonów występował w drużynie juniorów młodszych. Rozegrał w niej 23 mecze, w których strzelił 16 bramek. W poprzednich rozgrywkach wystąpił 21 razy w juniorach mł. strzelając 15 bramek, oraz dwukrotnie zagrał w meczach juniorów starszych, a w jednym z nich umieścił piłkę w bramce.

Dla tego młodziutkiego piłkarza Ślęza jest pierwszym klubem, w którym ma okazje zapoznać się z dorosłym futbolem. Miał ku temu już dwie okazje, bowiem trener Grzegorz Kowalski dwukrotnie desygnował go do gry w podstawowej jedenastce w meczach sparingowych ze Śląskiem II Wrocław (zagrał w I tercji) i Odrą Opole (wystąpił w I połowie).

Serdecznie witamy Sebastiana w Pierwszym Klubie Sportowym we Wrocławiu.