Ślęza z rezerwami Górnika zagra po raz 12.

Sobotni mecz Ślęzy z Górnikiem II Zabrze będzie dwunastą w historii potyczką tych zespołów.

 

Do pierwszych konfrontacji Ślęzy z rezerwami jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów doszło 16 października 2016 roku w Zabrzu. Górnik II wygrał 2:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Radosław Gruszka i Andrzej Trubeha, a honorowe trafienie dla 1KS-u było dziełem Dawida Molskiego. W rozegranym 27 maja 2017 roku w Oławie rewanżu, ponownie górą (4:3) były rezerwy Górnika, które zwycięstwo zawdzięczają Dawidowi Plizdze. Piłkarz ten już w doliczonym czasie wykorzystał rzut karny. Wcześniej gole dla zabrzan zdobyli Andrzej Trubeha (dwie) i Bartosz Pikul, a na listę strzelców po stronie Ślęzy wpisał się dwukrotnie Maciej Firlej oraz Paweł Kucharczyk.

Pierwsze zwycięstwo na Górnikiem II, Ślęza odniosła 15 sierpnia 2017 roku w Zabrzu. Po golach zdobytych przez Mateusza Kluzka i Jakuba Jakóbczyka, żółto-czerwoni wygrali 2:0. W rundzie rewanżowej, w meczu który odbył się 9 maja 2018 roku Na Niskich Łąkach zwycięzca nie został wyłoniony. Zabrzanie prowadzili po golu Sandi Arčona, a do stanu 1:1 doprowadził celnym strzałem Jakub Berkowicz.

W sezonie 2017/18 pierwsza konfrontacja żółto-czerwonych z rezerwami Górnika, miała miejsce 11 sierpnia 2018 roku w Zabrzu. Mecz lepiej otworzyli miejscowi, którzy prowadzili po golu Marcina Urynowicza. Później gole zdobywali już tylko wrocławianie. Na listę strzelców wpisali się Filip Olejniczak, Maciej Matusik i dwukrotnie Mateusz Stempin, dzięki czemu Ślęza wygrała 4:1. Rewanżowy mecz pomiędzy tymi zespołami miał miejsce 16 marca 2019 r. we Wrocławiu. Jedynego gola w nim strzelił Maciej Ambrosiewicz, dzięki czemu to zabrzanie cieszyli się ze zwycięstwa 1:0. W kolejnych rozgrywkach odbyła się tylko jedna konfrontacja Ślęzy z rezerwami Górnika, która miała miejsce 20 października 2019 roku w Zabrzu. 2:0 wygrali w niej gospodarze, dla których bramki strzelali Marko Zawada i Dariusz Kamiński.

16 sierpnia 2020 zespoły 1KS-u i rezerw Górnika spotkały się na Kłokoczycach. Ślęza pewnie wygrała 3:0, po golach strzelonych przez Mateusza Kluzka, Guilherme i Damiana Szydziaka. Jeszcze wyżej, bo 4:0 1KS pokonał Górnika II w starciu rozegranym 27 marca 2021 r. w Zabrzu, a łupem bramkowym podzielili się w nim – Filip Olejniczak, Robert Pisarczuk, Piotr Stępień i Gabriel Afonso.

Następna konfrontacja obydwu zespołów miała miejsce 18 sierpnia 2021 r. w Zabrzu i górą w niej ponownie byli żółto-czerwoni, którzy po trafieniach Adriana Niewiadomskiego i Viniciusa Matheusa wygrali 2:0.

Po raz ostatni oba zespoły potykały się ze sobą 19 marca 2022 r. we Wrocławiu. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1, po gola Mikołaja Wawrzyniaka dla Ślęzy i Bartłomieja Korbeckiego dla Górnika II.

Bilans – Pięć zwycięstw Ślęzy, cztery Górnika II i dwa remisy.

Bramki 21-12 na korzyść 1KS-u.