Ślęza wraca do Wrocławia, na początek Falubaz

W sobotę (26 sierpnia) o godz.13 na stadionie „Oławka” przy ul. Na Niskich Łąkach odbędzie się mecz 5. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3) pomiędzy Ślęzą Wrocław i Falubazem Zielona Góra.

 

W nowym sezonie rozegrano już 4. kolejki, a piłkarze Ślęzy dopiero teraz po raz pierwszy zagrają mecz w roli gospodarzy. Najważniejsze jest jednak to, że nie jak w poprzednim sezonie będą musieli podejmować swoich rywali w Oławie, a czynić to będą na stadionie przy ul. Na Niskich Łąkach we Wrocławiu.

W sobotę do Wrocławia zawita zespół po przejściach, bo takim jest Falubaz po tym co wydarzyło się w lecie. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. W lipcu piłkarze z powodów zaległości finansowych odmówili wyjścia na trening, a przyszłość klubu stanęła pod znakiem zapytania. Mówiło się nawet o możliwości wycofania z III ligi i przystąpienia do rozgrywek w jednej z niższych klas rozgrywkowych. Ostatecznie czarny scenariusz się nie spełnił i mimo wciąż niejasnej sytuacji finansowej KFP w III lidze gra nadal. Całe zamieszanie miało jednak wpływ na sytuację kadrową klubu z Grodu Bachusa, z którego odeszło kilku ważnych wiosną piłkarzy. Falubaz nie był w stanie spełnić oczekiwań finansowych Martinsa Ekwueme, o którym ostatnio mówi się, że ma wzmocnić łódzki Widzew. Najlepszy strzelec (11 bramek) ubiegłego sezonu – Michał Chyrek – przeniósł się do Unii Solec Kujawski, Maciej Rybak wybrał Polonię Środa Wlkp. a doświadczony Maciej Górecki zakończył karierę. Od początku sezonu w żadnym meczu nie wystąpił też Łukasz Ziętek. Z drugiej strony bardzo niewiele było wzmocnień drużyny. Powrócił do niej po dwuletnim pobycie w Formacji Port 2000 Mostki, Artur Małecki oraz pozyskano młodego bramkarza z Chojniczanki Chojnice – Michała Dumńskiego.

Przebudowany Falubaz jest jedną z najmłodszych drużyn w III lidze. Średnia wieku piłkarzy, którzy zagrali dotąd to 21 lat (w Ślęzie jest ona niewiele wyższa, bo wynosi 21.5). KFP w meczu inaugurującym rozgrywki sensacyjnie pokonał 1:0 faworyzowany Ruch Zdzieszowice. Z każdym następnym spotkaniem było już gorzej. Remis na własnym boisku z Gwarkiem Tarnowskie Góry i porażki w Żmigrodzie z Piastem i w Zielonej Górze z rezerwami Zagłębia uzupełniają dotychczasowy bilans Falubazu. Zielonogórzanie maja problemy ze skutecznością, bo zdobyli dotąd tylko 2. gole (najmniej spośród wszystkich drużyn), za to przodują w ilości otrzymanych kartek. W zaledwie 4. meczach zobaczyli już 20. żółtych i 2. czerwone kartki.

Ślęza odwrotnie niż Falubaz wystartowała kiepsko, ale z każdym kolejnym meczem gra wrocławian stawała się lepsza. W ostatnich dwóch meczach na Górnym Śląsku żółto-czerwoni zdobyli 4. punkty, dzięki czemu opuścili ostanie miejsce w tabeli i rozpoczęli marsz ku jej górze. Wierzymy, że w sobotę przed własną publicznością ta tendencja zostanie podtrzymana, a znając ambicję i charakter naszych piłkarzy, możemy być pewni, że zrobią oni wszystko, by tak też się stało. W sobotę naprzeciw siebie staną dwa bardzo młode zespoły, a to oznacza, że powinniśmy być świadkami emocjonującego i toczonego w dobrym tempie widowiska, na które zapraszamy fanów dobrego futbolu.

Informacje organizacyjne

– Wstęp na mecz jest bezpłatny
– Kibiców prosimy o wchodzenie na stadion przez wejście usytuowane przy PZM-ocie (obok toru kartingowego). Główne wejście na stadion dla kibiców będzie niedostępne.
– Na stadionie nie ma miejsc parkingowych. Zmotoryzowanych kibiców informujemy, że swoje pojazdy mogą zaparkować tuż przed mostem na Oławce (patrząc od strony ul. Krakowskiej i Trauguta) lub też zaraz za nim, na przeciw wejścia na stadion, gdzie usytuowany jest spory, ale kiepsko oznaczony parking (mała metalowa brama)
– Kibice niezmotoryzowani na stadion dojadą tramwajami linii 3 i 5 oraz autobusami linii 114 i 120. Wysiadamy na przystanku „Na Niskich Łąkach”

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na mecz.