Ślęza zdobywcą Regionalnego Pucharu Polski Kobiet

W rozegranym w Wałbrzychu finałowym meczu rozgrywek Regionalnego Pucharu Polski, Ślęza Wrocław wygrała z miejscowym Zagłębiem 10:1.

Nie ma co ukrywać, że do Wałbrzycha Ślęza jechała po puchar i z dużą łatwością po to trofeum sięgnęła. Spodziewaliśmy się jednak troszkę mniej jednostronnej potyczki, choćby z racji tego, że nasza drużyna pod względem kadrowym, mocno różniła się od tej z rozgrywek ligowych. Tak naprawdę, w jedenastce, która rozpoczęła to spotkanie, znalazły się trzy podstawowe zawodniczki 1KS-u, a dwie inne zasiadły na ławce rezerwowych. Wśród nich była Ola Olbińska, która jak na prawdziwego kapitana, choć nie zagrała wcale,  to wspierała swoje koleżanki. W składzie znalazło się za to miejsce dla kilku dziewczyn które zadebiutowały w oficjalnym meczu w barwach Ślęzy, a też dla kilku innych, która grały dotąd sporadycznie.

Wynik meczu otwarty został dopiero w 19 minucie, choć już wcześniej wrocławianki stworzyły sobie kilka doskonałych sytuacji do zdobycia gola. Worek z bramkami rozwiązała Wiktoria Lasota, która w dzisiejszym meczu imponowała skutecznością, zdobywając w sumie aż 6. goli. O samym spotkaniu nie ma co za dużo pisać, bo najlepiej jego przebieg oddaje końcowy rezultat. Można powiedzieć, że obydwie drużyny są po nim zadowolone, bo Ślęza wygrała, a Zagłębie zdobyło pierwszego gola w oficjalnym meczu.

Po meczu nasze piłkarki były bardzo zdziwione, że choć zdobyły puchar, to nikt im go nie wręcza. Wcześniej widziały, jak uhonorowane były zespoły, które triumfowały w innych regionach. Tymczasem w Wałbrzychu nie znalazł się nikt, kto by wręczył dziewczynom medale i wspomniane już trofeum. Nie mogły też pochwalić się czekiem na 5000 zł, bowiem taką kwotą honorowani są zwycięzcy regionalnych rozgrywek pucharowych. Jakby nie patrzeć, był to mecz finałowy, a tymczasem można było odnieść wrażenie, że był to sparing. Nawet sędziów było tylko dwóch.

Ślęza wygrała, dzięki czemu uzyskała awans na wyższy szczebel pucharowych rozgrywek, który będzie już zarządzany przez PZPN. Przeciwnika, którym będzie jeden z drugoligowców powinniśmy poznać już wkrótce.

ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH – ŚLĘZA WROCŁAW 1:10 (0:4)

0:1 Lasota (as.Szopińska) 19′
0:2 Lasota (Piotrowska) 32′
0:3 Piotrowska (Lasota) 33′
0:4 Lasota (Piotrowska) 44′
0:5 Lasota (Kucharska) 47′
0:6 Lasota (Kucharska) 49′
1:6 ? 53′
1:7 Szopińska (Brodowska) 55′
1:8 Lasota (Brodowska) 72′
1:9 Matłosz (Sokołowska) 87′
1:10 Sokołowska (Dziadek) 89′

Ślęza – Kowynia, Kaczor (60’Matłosz), Stępień, Kieliba, Frankowska, Szopińska (66’Sokołowska), Piotrowska (49’Samiło), Szymańska (60’Cisek), Lasota, Kucharska (58’Brodowska), Dziadek