Ślęza zmierzy się we wtorek z tyskim GKS-em

We wtorek (24 stycznia) o godz.17:30 na boisku przy ul. Ratuszowej 6 w Wałbrzychu, rozegrany zostanie mecz sparingowy pomiędzy Ślęzą Wrocław i GKS-em Tychy.

 

W trzecim w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sparingu, Ślęza zmierzy się z wymagającym rywalem, bo takim z pewnością jest pierwszoligowy GKS Tychy. Mecz rozegrany zostanie w Wałbrzychu, bo właśnie w tym mieście śląski klub przebywa on niedzieli na obozie.

GKS Tychy to uznana firma na futbolowej mapie naszego kraju. Największe sukcesy klub ten odnosił w połowie lat 70-tych ubiegłego wieku. Wówczas GKS przez trzy sezony występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, a w rozgrywkach sezonu 1975/76 sięgnął po tytuł wicemistrza Polski. Obecny sezon dla tyskiego zespołu jest 18-stym, w którym rywalizuje on na zapleczu ekstraklasy. Po rundzie jesiennej, GKS plasuje się na 11. miejscu w tabeli, ze stratą 5 pkt do strefy barażowej i mając 8 pkt przewagi nad strefą spadkową.

W kadrze zespołu prowadzonego przez trenera Dominka Nowaka, nie brakuje zawodników z ekstraklasową przeszłością, że wymieńmy choćby Mateusza Radeckiego, Mateusza Czyżyckiego, Konrada Jałochę, czy też pozyskanego zimą z Legii Warszawa – Kacpra Skibickiego.

GKS jak dotąd rozegrał dwa mecze sparingowe, w których zmierzył się ze swoimi ligowymi rywalami. W pierwszym z nich zremisował bezbramkowo ze Skrą Częstochowa, a w drugim wygrał z Puszczą Niepołomice 3:2.

Dla zespołu Ślęzy, a zwłaszcza dla naszych młodych zawodników (a takich jest przecież większość w 1KS-ie), mecz z drużyną występującą o dwie klasy rozgrywkowe wyżej, będzie na pewno cennym doświadczeniem. Jakim rezultatem zakończy się to starcie ? Tego oczywiście nie wiemy, ale choć jest to tylko mecz towarzyski i jego rezultat jest sprawą drugorzędną, to mamy jednak nadzieję, że żółto-czerwoni mocno postawią się faworytowi, bo takim przecież jest GKS Tychy.