Co słychać u naszych rywali (1)

Piłkarze zespołów III ligi (grupy 3) przebywają na urlopach, ale w co niektórych klubach poinformowano już o zmianach w kadrach drużyn, oraz o zmianach trenerów.

 

Tradycyjnie już, jak podczas każdej przerwy w rozgrywkach, zaglądać będziemy do klubów, które występować będą w rozgrywkach III ligi (grupa 3). W nowym sezonie zabraknie w nich Zagłębia II Lubin, które awansowało do II ligi, a także spadkowiczów – Piasta Żmigród, Karkonoszy Jelenia Góra i Foto-Higieny Gać. W ich miejsce zobaczymy za to rezerwy Chrobrego Głogów i Rakowa Częstochowa, a także Stilon Gorzów Wlkp. i Polonię Nysa.

Pierwszym letnim transferem Polonii Bytom, jest pozyskanie grającego wiosną w Ruchu Chorzów – Rusłana Zubkova. Klub poinformował też, że w nowym sezonie jego barw nie będą już reprezentować – Sebastian Pączko, Michał Płonka, Daniel Iwanek, Kordian Górka, Arkadiusz Maj i Kamil Mizera.

Spore zmiany zapowiadają się w zespole LKS-u Goczałkowice Zdrój. Na klubowym portalu ukazała się informacja, że w zespole tym nie będzie już trenera Damiana Barona oraz zawodników – Piotra Ćwielonga, Damiana Furczyka, Kamila Łączki, Piotra Maroszka, Przemysława Trytko, Łukasza Mrzyka, Patryka Szczuki (trafił do GKS-u Katowice), Kamila Dokudowieca i Macieja Kazimierowicza (został zawodnikiem Widzewa II Łódź).

Trenerem Miedzi II Legnica został Hubert Łysy, który zastąpił na tym stanowisku Adriana Żurańskiego.

Pniówek 74 Pawłowice nowe rozgrywki rozpocznie bez Piotra Pacholskiego, Jakuba Kasperowicza, Bartosza Musiolika oraz Marcela Pedy.

Trener Ryszard Wieczorek, który objął Odrę Wodzisław Śl. w końcówce minionego sezonu, nie będzie prowadzić tego zespołu w nowych rozgrywkach.