Sparingowe derby na remis

W sparingowym meczu Ślęza Wrocław zremisowała ze Śląskiem II Wrocław 1:1.

 

Lepiej w ten mecz weszła Ślęza, która już w 10 min. objęła prowadzenie po uderzeniu jednego z testowanych zawodników. W 16 min bliski podwyższenia rezultatu był Mateusz Stempin, ale doskonale z jego strzałem głową poradził sobie Bartłomiej Frasik. Bramkarz Śląska był też górą w ponownym pojedynku tych piłkarzy, broniąc kolejny strzał Stempina w 20 min. W 35 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doskonałym uderzeniem głową, Adrian Niewiadomski pakuje piłkę do siatki, ale arbiter tego gola nie uznaje, dopatrując się podczas przepychanki w polu karnym i faulu Macieja Tomaszewskiego. Jako, że to tylko sparing, nie będziemy się tej sytuacji analizować, co innego gdyby było to starcie ligowe. Pod koniec pierwszej połowy więcej z gry miały rezerwy Śląska, a efektem tego był wyrównujący gol po bardzo ładnym uderzeniu Grzegorza Kotowicza.

W drugiej połowie Ślęza stworzyła więcej sytuacji do zdobycia bramki (m.in. Robert Pisarczuk trafił w słupek), ale wynik ustalony do przerwy nie uległ już zmianie.

ŚLĘZA WROCŁAW – ŚLĄSK II WROCŁAW 1:1 (1:1)

1:0 Olejniczak 10′
1:1 Kotowicz 42′

Ślęza – Zabielski, Kotyla, Tomaszewski, Niewiadomski, Bohdanowicz (46’Gil), Stempin, testowany (67’Lewkot), Ahmed (67’Niemienionek), Pisarczuk (67’testowany), Olejniczak (46’testowany), testowany (69’testowany)
Śląsk II – Frasik, Caliński (46′ Sobczak), Poprawa (46′ Kucharczyk), Wiech (69′ Poprawa), Maćkowiak (69′ Wypart, Boruń (69′ Szpakowski), Szpakowski (46′ Szymański), Krocz (69′ Kotowicz), Bargiel (61′ Mamis), Kotowicz (46′ Buławski, Głowieńkowski (61′ Jarzębowski)