Tydzień wolnego, a potem do pracy

Piłkarze Ślęzy przebywają na krótkich urlopach, a już niebawem rozpoczną przygotowania do meczu 1/4 rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski oraz nowego sezonu ligowego.

 

W sobotę piłkarze Ślęzy rozegrali wewnętrzny sparing z juniorami (3:1), a po nim udali się na krótkie, bo trwające zaledwie tydzień, urlopy. Tak mała ilość dni wolnych spowodowana jest tym, że już 27 czerwca 1KS rozegra w Prusicach mecz 1/4 rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski, a kolejne ich etapy (do których mamy nadzieję, że nasz zespól awansuje) zaplanowane są w lipcu.

Przygotowania do rozgrywek pucharowych, pokrywają się z przygotowaniami do nowego sezonu w rozgrywkach III ligi, który jak podał Opolski ZPN ma się rozpocząć 8. sierpnia. Po tym jak wycofały się zespoły Ruchu Zdzieszowice i LZS Starowice Dolne, w nowych rozgrywkach w grupie 3 zagra najprawdopodobniej 19. zespołów, a możliwe też jest, że liczba ta powiększy się o spadkowicza (spadkowiczów) z II ligi. Jesienią czeka nas zatem aż 19. kolejek (gdy w lidze zagra 19. lub 20. zespołów), z których dwie zaplanowane są na środy (12 i 28 sierpnia). Ostatnia kolejka rundy jesiennej ma się odbyć 28. listopada.

Ślęza, tak jak wszystkie pozostałe zespoły uczestniczące w poprzednim sezonie w rozgrywkach III ligi, pozytywnie przeszła proces licencyjny. Prawo do gry na tym poziomie rozgrywkowym uzyskały też ekipy beniaminków, Warta Gorzów i Polonia Nysa, a także te, które czekają jeszcze mecze barażowe czyli LZS Goczałkowice Zdrój, Szombierki Bytom i Polonia Stal Świdnica. Jedynym klubem, który nie dostał licencji, (nie wiemy czy skorzystał z możliwości odwołania) jest mający się zmierzyć z Polonią, Apis Jędrzychowice.

W ramach znoszenia obostrzeń spowodowanych epidemią, od soboty (30 czerwca) możliwe jest rozgrywanie meczów sparingowych. Póki co nie znamy jeszcze planu towarzyskich potyczek 1KS-u, a gdy tylko będziemy coś na ten temat wiedzieć, to poinformujemy o tym na naszej stronie.