W Wałbrzychu Ślęza zagra z GKS-em Katowice.

W środę (29 stycznia) o godz.16 w Wałbrzychu rozegrany zostanie mecz sparingowy pomiędzy GKS-em Katowice i Ślęzą Wrocław.

 
Po meczu z Górnikiem Polkowice, kolejnym sparingpartnerem Ślęzy Wrocław, będzie kolejny drugoligowy zespół, GKS Katowice. Starszym kibicom tego klubu przedstawiać nie trzeba, a młodszym powiemy tylko, że to trzykrotny wicemistrz Polski, a także trzykrotny zdobywca Pucharu Polski. W latach 80-tych i 90-tych ubiegłego stulecia, będących najlepszymi w historii GKS-u w klubie tym grali tacy piłkarze jak m.in. Jan Furtok, Jerzy Brzęczek, Marek Koniarek czy też Kazimierz Węgrzyn.

Po spadku z ekstraklasy w 2005 roku, GKS nie otrzymał licencji na grę w I lidze i sezon rozpoczął w lidze IV. Po dwóch latach powrócił na szczebel centralny (II liga), a kolejne 11. sezonów występował na zapleczu ekstraklasy. Po dosyć niespodziewanym spadku w poprzednich rozgrywkach, w obecnych w Katowicach za cel postawiono sobie powrót do I ligi. Po rundzie jesiennej GKS plasuje się na 3. miejscu w tabeli II ligi.

Katowiczanie w okresie przygotowawczym rozegrali już trzy mecze sparingowe. Dwa z nich z trzecioligowymi rywalami Ślęzy. Wygrali 4:1 z Rekordem Bielsko-Biała i 3:1 z Górnikiem II Zabrze. W swoim ostatnim meczu kontrolnym GKS bezbramkowo zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Katowicki klub od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu w Wałbrzychu, a uczestniczy w nim 28. piłkarzy. Zapewne połowę z nich zobaczymy w meczu przeciwko żółto-czerwonym, a pozostali zagrają w tym samym dniu w meczu ze Stalą Brzeg, który odbędzie się również w Wałbrzychu.

Mecz z tak wymagającym rywalem będzie kolejnym doskonałym sprawdzianem dla przebudowywanej drużyny Ślęzy. Spodziewamy się, że trener Grzegorz Kowalski desygnuje do gry dwie jedenastki, a w gronie zawodników zaprezentują się też ci kandydujący do gry w 1KS-ie.