Zwycięski koniec sezonu

W meczu 34. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3), Ślęza Wrocław wygrała z Górnikiem II Zabrze 1:0.

 

Dziś w ostatnim meczu sezonu Ślęza zagrała w składzie znanym z większości wiosennych potyczek. Zabrakło co prawda kontuzjowanego Afonso, ale za to po kilku tygodniach przerwy znów mogliśmy zobaczyć takich piłkarzy jak m.in Mateusz Kluzek, Robert Pisarczuk i Mikołaj Wawrzyniak. W takim zestawieniu liczyliśmy na zwycięstwo, które pozwoliłoby awansować na ósme miejsce. Niby to niewiele, ale zawsze. To zwycięstwo, choć skromne udało się odnieść  i było ono w pełni zasłużone. Szkoda tylko niewykorzystanych szans, by ta wygrana była bardziej efektowna i byśmy nie musieli, co jest normą przy minimalnym prowadzeniu,  denerwować się do końcowego gwizdka.

Ślęza od początku meczu miała inicjatywę, ale pierwszy strzał, z którym bez większych problemów poradził sobie Sebastian Sobolewski, oddał Miłosz Rogula. W 9 min. po znakomitej akcji na czystą pozycję wyszedł Kamil Olek, lecz strzału nie zdołał oddać, bo tuż przed polem karnym sfaulował go Krystan Derkacz. Decyzja arbitra w tym przypadku mogła być tylko jedna, czyli pokazanie zawodnikowi Górnika kartki koloru czerwonego. Od tego momentu przewaga wrocławian stała się jeszcze bardziej widoczna. Sytuacji do zdobycia bramek nie brakowało, lecz wstrzelić nie potrafił się ani Olek ani też Pisarczuk, a kapitalnej okazji nie wykorzystał Wawrzyniak. Dopiero w 33 min. 1KS objął prowadzenie po golu autorstwa Oliwera Jakucia, będącego niemal kopią bramki strzelonej w piątek Ukrainie przez Piotra Zielińskiego. Jak się okazało był to jedyny gol strzelony w tym spotkaniu, choć kolejnych okazji, zwłaszcza dla żółto-czerwonych nie brakowało. Żadnej z nich nie udało się jednak zamienić na bramkę.

ŚLĘZA WROCŁAW – GÓRNIK II ZABRZE 1:0 (1:0)

1:0 Jakuć 33′

Ślęza – Sobolewski, Jakuć (90’Heresh), Pisarczuk (74’Jakóbczyk), Wawrzyniak (74’Hampel), Marcjan, Olek, Jabłoński, Kluzek, Kozik, Bieńkowski (74’Murat), Kifert.
rezerwa – Komicz, Nowak, Ulatowski, Kudelskyi, Bagiński.
Górnik II – Valion, Surowiec, Gandziarowski, Leszczyk (59’Trubnikov), Niedźwiedzki (86’Strączek), Capiga (74’Wodecki), Pawlak, Włodarczyk, Rogula (59’Mojzyk), Kolanko (74’Szafrański), Derkacz.
rezerwa – Bałabuch, Wąsik, Mikulski

Sędziowali – Michał Kramski (Świebodzin) oraz Paweł Łapkowski i Marek Wentland
Żółte kartki – Jakuć, Pisarczuk – Capiga, Pawlak
Czerwona kartka – Derkacz 9′
Widzów – 100