Ankieta wśrod trzecioligowych trenerów

Zapraszamy do zapoznania się z ankietą jaką przed sezonem przeprowadziliśmy z trenerami drużyn występujących w 3 grupie III ligi w sezonie 2017/18.

Zadaliśmy 3 pytania:
1 .Kto będzie Pana faworytem do awansu do II ligi?
2. Kto kandydatem do spadku?
3. O co zagra Pana zespół w zbliżającym się sezonie?

Oto jakie uzyskaliśmy odpowiedzi:

Zbigniew Soczewski (Lechia Dzierżoniów):
1. Każdy sezon jest inny i tak naprawdę ciężko jest to wytypować. Nie mamy spadkowicza. Zespoły, które w tamtym sezonie były mocne wcale nie muszą takie być teraz, bo w każdym z nich są jakieś roszady i ruchy kadrowe i to na pewno będzie wpływać na ich jakość gry. Więcej będziemy wiedzieli po połowie rundy.
2. Podobna sytuacja jak w pierwszym pytaniu. Zespoły jeszcze nie do końca wyglądają tak jakby sobie trenerzy tego chcieli. Wszystko zweryfikuje liga.
3. Życzymy sobie wszyscy, aby był to inny sezon niż ubiegły czyli ze spokojniejszym bytem i spokojniejszą grą. Chcemy bardziej skupić się na grze, niż na walce o utrzymanie do praktycznie ostatniego meczu. Liczymy na to, że nasze wyniki będą zdecydowanie lepsze. Wiosna pokazała, że potrafimy. Mam nadzieję, że skład będziemy mieli troszkę mocniejszy i zagramy bardziej o środek tabeli.

Jarosław Miś (Falubaz Zielona Góra):
1. Na pewno KS Polkowice, na pewno mimo zmiany trenera Ruch Zdzieszowice. Myślę, także, że i Stal Bielsko – Biała już z trenerem Noconiem będzie się liczyła. Ciekawie wygląda też pod względem zarówno finansowym jak i piłkarskim Gwarek Tarnowskie Góry. Być może groźna będzie także i Stal Brzeg.
2. Myślę, że walczyć o utrzymanie będzie mój zespół, a także Lechia Dzierżoniów, Unia Turza Śląska, być może Pniówek Pawłowice. Niewiadomą jest też z powodu swoich problemów Stilon Gorzów Wielkopolski.
3. Po rundzie wiosennej poprzedniego sezonu myśleliśmy, że będziemy walczyć o troszeczkę wyższe cele, czyli o to, żeby znaleźć się w dziesiątce, ale nasza zielonogórska rzeczywistość pokazała nam miejsce w szeregu i zespół został standardowo jeszcze odmłodzony. Myślę, że cel utrzymania w III lidze należy sobie realnie założyć i będziemy o to grali.

Jakub Dziółka (Skra Częstochowa):
1. Ruch Zdzieszowice, Stal Brzeg.
2. Każda drużyna będzie chciała zdobyć jak najwięcej punktów i być jak najwyżej w tabeli. Oczywiście nikomu nie życzę spadku.
3. W każdym meczu gramy o trzy punkty. Chcemy grać dla siebie, dla radości i dla rozwoju młodszych zawodników.

Krzysztof Górecko (Gwarek Tarnowskie Góry):
1. Grzeczność kazałaby mi powiedzieć, że Ślęza Wrocław, ale szczerze to nie wiem, bo nie znam tych drużyn po reorganizacji rozgrywek. Prowadziłem niegdyś trzecią ligę w Szombierkach Bytom, ale to była jeszcze grupa śląsko – opolska. Teraz nie znam drużyn choćby z Dolnego Śląska i nie wiem jaki poziom prezentują. Z tego co się słyszy to faworytem może być Stal Brzeg czy Ruch Zdzieszowice, choć też wszyscy ruszamy z tego samego pułapu i wszyscy mamy takie same szanse.
2. Trudno powiedzieć, ale mam nadzieję, że nie będzie to Gwarek Tarnowskie Góry.
3. Chcielibyśmy możliwie spokojnie się utrzymać, ale chcemy też w każdym spotkaniu grać o trzy punkty.

Grzegorz Podstawek (Piast Żmigród):
1. Ciężko wskazać faworyta. W drużynach nastąpiło wiele zmian zarówno na stanowisku pierwszego trenera jak i zmian w kadrach poszczególnych zespołów. Był krótki okres przygotowawczy, więc na pewno handicap będą miały te zespoły w których te zmiany były kosmetyczne. Chciałbym żeby do walki o awans włączył się Piast.
2. Nikomu nie życzę spadku, liga i boisko wszystko zweryfikuje.
3. Piast będzie grał jak zawsze o zwycięstwo w każdym meczu. Mamy praktycznie nowy zespół, potrzeba czasu żeby wszystko zagrało tak jak bym sobie życzył. O konkretnych celach będziemy mogli porozmawiać w przerwie zimowej.

Adam Nocoń (Stal Bielsko – Biała):
1. Ciężko powiedzieć. Pierwsza runda będzie bardzo ważna dla tych zespołów, które będą chciały awansować, ale bezwzględnego faworyta nie ma. Tak nasuwa się pierwsza myśl, że będzie to Ruch Zdzieszowice, a reszta wyłoni się po rundzie jesiennej.
2. Te drużyny, które zdobędą najmniej punktów.
3. Nastąpiło sporo zmian w zespole i ten sezon będzie dla nas wielką niewiadomą. Będziemy grali o jak najlepszy wynik w tej rundzie i w każdym meczu o jak najlepszy występ.

Radosław Bella (Miedź II Legnica):
1. Ciężko obstawiać, bo nie znam jeszcze tej ligi. Z tego co wiem to sporo drużyn z czołówki poprzedniego sezonu trochę się osłabiło. Jako faworyta upatrywałbym może zespół z moich rodzinnych Zdzieszowic, a więc tamtejszy Ruch.
2. Nikomu nie życzę, będzie to zespół, który zdobędzie jak najmniej punktów.
3. Wierzę, że o trzy punkty w każdym meczu i to jest postawa jaką chcę widzieć, a wtedy miejsce będzie konsekwencją naszej gry.

Enkelid Dobi (KS Polkowice):
1. Jakbym to wiedział zostałbym prorokiem, ale szczerze to naprawdę nie wiem. Być może będzie to Ruch Zdzieszowice, który zajął drugie miejsce w poprzednim sezonie, może Stal Bielsko – Biała z nowym doświadczonym trenerem, a my będziemy próbować im przeszkadzać.
2. Także nie jestem w stanie powiedzieć. Nie znam drużyn, które awansowały do III ligi, nie wiem jak się prezentują. Nikomu nie życzę tego.
3. Mamy młodą drużynę, jednak wiemy na czym stoimy i na co nas stać. Będziemy starali się grać o najwyższe cele, ale wszystko zweryfikuje liga.

Wojciech Gumola (Górnik II Zabrze):
1. KS Polkowice i Ruch Zdzieszowice są moimi faworytami.
2. Najsłabsze zespoły.
3. Celem Górnika jest to, aby jeden czy dwóch zawodników przeszło po rundzie jesiennej do pierwszego zespołu i potrafiło np. zastąpić tych, którzy z niego odejdą.

Piotr Hauder (Unia Turza Śląska):
1. Ruch Zdzieszowice, Stal Brzeg, a więc zespoły z czołówki poprzedniego sezonu. Być może czarnym koniem będzie Stal Bielsko – Biała.
2. Mam nadzieję, że nie śląskie. Zobaczymy po pierwszych kilku kolejkach. Myślę, że wtedy ustabilizuje się tabela i będzie więcej wiadomo.
3. O zwycięstwo w każdym meczu.

Jan Woś (Pniówek Pawłowice):
1. Ruch Zdzieszowice, bo nie zmieniła się zbytnio kadra tej drużyny i to dalej mocny zespół i postawiłbym na kogoś z Dolnego Śląska. Faworytem będzie moim zdaniem KS Polkowice.
2. Na pewno któryś z beniaminków, choć w ostatnim sezonie bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Stal Brzeg. Spadnie też jedna drużyna z Górnego Śląska i jedna z Dolnośląskiego.
3. Nasza sytuacja jest taka, że nie jesteśmy jakimś potentatem. Mamy doświadczonych zawodników, ale już wiekowych i szczególnie ta druga runda pokazała choćby meczami z młodymi ekipami czy to Ślęzy czy to Miedzi II Legnica, że mieliśmy problemy, kiedy młodsi rywale włączyli swój szybki bieg. Staraliśmy się więc nasz zespół odmłodzić, ale jego trzon pozostał. Liczę, że będziemy trochę mocniejsi niż w poprzednim sezonie i będziemy grali o pozycje 4-7.

Adam Gołubowski (Stilon Gorzów Wielkopolski):
1. Mam nadzieję, że będzie to Stilon. Jestem przekonany, że walczyć o awans będzie Ruch Zdzieszowice i KS Polkowice oraz drużyna, która będzie czarnym koniem.
2. Nie chciałbym wyrokować, bo nie znam wielu zespołów. Mogą to być dwaj beniaminkowie Ci z IV ligi śląskiej i opolskiej i być może Falubaz Zielona Góra.
3. Chcemy mieć stabiliny klub, bo ostatnio było z tym trochę ciężko. Mam nadzieję, że będziemy w czołówce po rundzie jesiennej, a wtedy usiądziemy i zadecydujemy, czy będziemy bić się o coś więcej niż czołowe
lokaty w tej lidze.

Piotr Jacek (Zagłębie II Lubin):
1. Ciężko powiedzieć, ale na pewno będą to zespoły, z ktorymi ciężko grało się w ostatnim sezonie, gdy prowadziłem rezerwy Miedzi. Rekord, BKS Stal, może wysoko będzie Ślęza, KS Polkowice i Ruch Zdzieszowice. Trzeba też uważać na beniaminków.
2. Nie chcę tego oceniać ponieważ pojawiają się nowe ekipy, nowe kadry. Wszystko okaże się na boisku.
3. Jesteśmy beniaminkiem, ale będziemy walczyli o jak najwyższe cele.

Wojciech Lasota (Polonia Głubczyce):
1. Faworytów jest kilku. Lokalnie postawię jednak na Ruch Zdzieszowice. Ta drużyna do końca biła się o awans w poprzednim sezonie i sercem będę jej kibicował w tych rozgrywkach.
2. Nie wiem jak grać będą lubuskie drużyny, które borykają się z ogromnymi problemami. Nie chciałbym przywoływać demonów z poprzedniego sezonu, kiedy ogromne kłopoty miała Unia Turza Śląska. Myślę, że mój zespół też będzie miał z tym problemy. Nie chcę jednak nikogo skazywać na spadek.
3. Jesteśmy drużyną, która wygrała w poprzednim sezonie IV ligę opolską. Wiemy jakie są nasze możliwości finansowo – sportowo – organizacyjne i naszym celem jest utrzymanie.

Marcin Herc (II trener Ślęzy Wrocław):
1. Nie ma zdecydowanego faworyta. Jest kilka drużyn, które ze względu na jakość zespołów, zaplecze organizacyjne i finansowe mogą walczyć o awans. Liga będzie silniejsza niż w poprzednim sezonie i dlatego trudniej o wskazanie faworyta. Awansuje ten kto zdobędzie najwięcej punktów.
2. Na początku wszyscy, z czasem tylko część drużyn, a na końcu Ci z ostatnich miejsc w tabeli.
3. Ślęza będzie grać o pełną pulę. Będziemy walczyć o każdy metr boiska o każdą bramkę i każdy punkt i jak zwykle z całych sił i do upadłego.

Aleksander Kalbron (Ruch Zdzieszowice):
1. Ciężko dziś stwierdzić. Myślę, że jest kilka takich zespołów, ale wszystko wyklaruje liga. W poprzednim sezonie także ścigało się kilka drużyn, a na finiszu pozostały GKS 1962 Jastrzębie i Ruch Zdzieszowice. Liga będzie bardzo wyrównana i ciężko wskazać faworyta.
2. Nikomu nie życzymy, ktoś musi ktoś awansować, ktoś musi spaść, ale kto to będzie trudno powiedzieć.
3. Chcemy grać piłkę przyjemną dla oka, aby kibice wychodzili po naszych meczach ze stadionu zadowoleni, że zespół gra piłkę „na tak”. Chciałbym, żeby moja drużyna miała radość z gry, żeby grała w każdym najbliższym meczu jak najlepiej.

Krystian Pikaus (Stal Brzeg):
1. Mam trzech faworytów: Ruch Zdzieszowice, BKS Stal Bielsko – Biała i Ślęza Wrocław.
2. Nikomu nie życzę i mam nadzieję, że spadną drużyny, które nie podołają organizacyjnie.
3. W pierwszej rundzie zagramy tak, aby wygrać każdy mecz. Pierwsze czyli to ze Ślęzą Wrocław będzie najważniejsze. Po zakończeniu rundy będziemy wiedzieli czy walczymy o utrzymanie czy o awans, czy też dajemy więcej minut do gry naszej młodzieży.

Piotr Jaroszek (Rekord Bielsko – Biała):
1. Będę poznawał jeszcze tę ligę, ale myślę, że faworytem będzie Ruch Zdzieszowice, który w poprzednim sezonie był w czołówce, a kto jeszcze to trudno powiedzieć.
2. Też trudno pstwierdzić, ale z tego co się orientowałem to liga była w poprzednim sezonie bardzo wyrównana i myślę, że podobnie będzie i w zbliżających się rozgrywkach.
3. Dla mnie jest to pierwszy sezon z tą drużyną w trzeciej lidze. Chcemy się zaprezentować z dobrej strony. Poprzeczka podniesiona jest na pewno wysoko, bo przez ostatnie sezony Rekord był w czołówce i nadal chcielibyśmy w niej być. Nie chcę też mówić, czy będziemy grać o pierwsze, czy o trzecie, czy o piąte miejsce, bo to zweryfikuje liga. Chcemy być jednak wysoko w tabeli, ogrywać swoich wychowanków i myślę, że taki jest właśnie jest nasz cel.