Dobra pierwsza i gorsza druga połowa w sparingu z Odrą

W rozegranym w Opolu meczu sparingowym Ślęza Wrocław przegrała z miejscową Odrą 0:3

Obie drużyny nie przystąpiły do tego spotkania w najmocniejszych składach. W zespole Ślęzy zabrakło m.in. Huberta Muszyńskiego, Macieja Matusika, Filipa Olejniczaka i Kajetana Łątki. Występu żółto-czerwonych nie musimy się wstydzić. Nasi piłkarze, na tle grającego o dwie klasy rozgrywkowe wyżej rywala, pokazali się z całkiem dobrej strony, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Do przerwy to Ślęza była zespołem, który prezentował się lepiej. Odra w ciągu 45 minut nie stworzyła ani jednej klarownej sytuacji bramkowej.
Wrocławianie grali składniej i sporo przeprowadzonych przez nich akcji mogło się podobać. Szkoda tylko, że żadnej z nich nie sfinalizowali zdobyciem gola. Najbliższy tego był w 19 min. Kornel Traczyk, który trafił w słupek. Niezłe było też uderzenie Jakuba Bohdanowicza, z którym poradził sobie jednak Tobiasz Weinzettel.

Po zmianie stron i wielu dokonanych w 1KS-ie zmianach inicjatywę przejęli gospodarze. już w 51 min. mięli oni znakomitą okazję do wyrównania po tym jak arbiter podyktował rzut karny. Gol jednak nie został zdobyty, bowiem Łukasz Palmowski doskonale obronił uderzenie Tomáša Mikiniča. W 58 min. nie był jednak już w stanie zatrzymać piłki po bardzo ładnym uderzeniu Mateusza Czyżyckiego. W ostatnim kwadransie Odra udokumentowała swoją przewagę kolejnymi dwoma trafieniami. Gospodarze w tej części spotkania mięli jeszcze kilka dobrych okazji (choćby uderzenie po którym piłka trafiła w poprzeczkę), ale i Ślęza miała też swoje szanse na zdobycie honorowego gola, lecz niestety, broniący w drugiej połowie Kacper Kołotyło, obronił całkiem dobre strzały Filipa Skórnicy i Adriana Niewiadomskiego.

ODRA OPOLE – ŚLĘZA WROCŁAW 3:0 (0:0)

1:0 Czyżycki 58′
2:0 testowany 77′
3:0 Rybicki 85′

Odra – Weinzettel (46’Kołotyło), testowany, testowany, Kowalski (58’Żemło), Winiarczyk (58’Moder), Mikinič (58’Rybicki), testowany, Czyżycki (58′ Brusiło), testowany, testowany (58’Wróbel), Smolarek (58’Kaczka).

Ślęza – Palmowski (58’testowany), Molski (66’Niewiadomski),Wdowiak (66’Repski), Niewiadomski (46’testowany), Repski (46’Stempin), Tomaszewski (66’Bohdanowicz), testowany (46’Jarczak), Bohdanowicz (46’Skórnica), Traczyk (46’testowany), Kluzek (46’Lewkot), Berkowicz.