Dolnośląski Finał Pucharu Polski w Futsalu Kobiet

W sobotę (27 listopada) w Łagiewnikach, rozegrany zostanie finałowy turniej Dolnośląskiego Pucharu Polski w Futsalu Kobiet, a w niedzielę (28 listopada) Ślęza uczestniczyć będzie w turnieju Pęgów Cup.

 

O tym, że priorytetem Ślęzy są rozgrywki na otwartych boiskach wiemy doskonale, a futsal traktujemy jako fajny przerywnik w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Mimo to nasz klub może poszczycić się wieloma sukcesami w halowej odmianie futbolu, a jednym z nich jest sięgnięcie po regionalny Puchar Polski, czego Ślęza dokonała przed rokiem. Przypomnijmy, że na rozegranym w Wałbrzychu turnieju finałowym, 1KS wygrał po kolei z LUKS-em Ziemia Lubińska 2:1, Bielawianką Bielawa 7:0 i Zagłębiem Wałbrzych 5:0 i sięgnął po wspaniałe trofeum. Skutkiem tego sukcesu była też jakże wspaniała i udana przygoda w rozgrywkach centralnych.

Tym razem finałowe zawody odbędą się w Łagiewnikach, a udział w nich weźmie pięć drużyn reprezentujących trzy kluby. W porównaniu z zeszłym rokiem zabraknie w nich zespołu z Lubina, za to po dwie drużyny wystawią Ślęza i Bielawianka, a stawkę uzupełni Zagłębie Wałbrzych.

Ślęza, choć będzie bronić pucharowego trofeum, faworytem turnieju nie będzie. Takie miano przysługuje bowiem Bielawiance, która przypomnijmy, zajmuje 1. miejsce w tabeli II ligi po rundzie jesiennej. Bielawianka będzie też na pewno chciała się zrewanżować za sromotną porażkę doznaną w wałbrzyskiej hali.

Jak już pisaliśmy wyżej, Ślęza wystawia dwie drużyny. W pierwszej znajdzie się kilka dziewczyn, które triumfowały przed rokiem, ale też będzie i kilka innych. Wydaje się, że zespół ten wcale nie musi być gorszy od tego sprzed roku, a wręcz odwrotnie, może być jeszcze lepszy. Czy będzie się w stanie przeciwstawić faworytowi z Bielawy ? Uważamy, że stać go na to i tego też oczekujemy. Co do drugiej ekipy, to w jej liczymy na to, że zagra jak najlepiej, i wcale nie jest powiedziane, że w tych zawodach trochę nie namiesza.

Program turnieju :

godz.10:00 Bielawianka II Bielawa – Bielawianka Bielawa
godz.10:35 Ślęza Wrocław – Ślęza II Wrocław
godz.11:10 Bielawianka II – Zagłębie Wałbrzych
godz.11:45 Bielawianka – Ślęza
godz.12:20 Zagłębie – Ślęza II
godz.12:55 Bielawianka II – Ślęza
godz.13:30 Zagłębie – Ślęza
godz.14:05 Bielawianka – Ślęza II
godz.14:40 Bielawianka – Zagłębie
godz.15:15 Bielawianka II – Ślęza II

Jakby było mało naszym dziewczynom zabawy w futsal, to w niedzielę będą miały jeszcze kolejną okazję by pokopać sobie piłkę w hali. Już tradycyjnie Ślęza wystąpi w turnieju „Pęgów Cup” który odbędzie się w Zawonii. Nie znamy do końca obsady tych zawodów, ale z tego co wiemy, uczestniczyć w nich mają drużyny łódzkiego UKS SMS. Ten turniej traktujemy jednak bardziej rekreacyjnie, co nie oznacza jednak, że dziewczyny w nim grające odpuszczą. One po prostu tak nie potrafią i zawsze grają o zwycięstwo i tak też zapewne będzie i tym razem.