Po raz drugi Ślęza sięga po regionalny Puchar Polski w Futsalu

Ślęza Wrocław zajęła 1. miejsce na finałowym turnieju regionalnego Pucharu Polski w Futsalu Kobiet, który odbył się w Łagiewnikach. Znakomicie spisała się też druga drużyna 1KS-u, która zajęła 3. miejsce.

 

Ślęza Wrocław powtórzyła ubiegłoroczny sukces i ponownie sięgnęła po regionalny Puchar Polski w Futsalu. Dzięki temu, znów będziemy emocjonować się udziałem naszej drużyny w rozgrywkach centralnych. Bardzo dobrze w Łagiewnikach zaprezentowała się też nasza druga drużyna, która przegrała tylko ze Ślęzą I i ostatecznie zajęła 3. miejsce.

Trener Ślęzy I Violetta Biegańska – Zespół Ślęzy dziś nie pokazał pełnego potencjału jaki ma – sporo błędów i niedokładności oraz mecz, który przy wyniku 5:0 dla nas kończy się 5:4. Mimo słabszej dyspozycji pokazałyśmy, że potrafimy wygrywać i to na pewno zbuduje nas mentalnie na kolejne etapy Pucharu Polski. Cieszy też fakt, że Nikola Żurawska oraz Natalia Skużybut otrzymały nagrody indywidualne. Wyciągamy cenne wnioski i nie osiadamy na laurach.

Trener Ślęzy II Arkadiusz Domaszewicz – Dziewczyny zadbały dzisiaj o to, żeby były emocje podobne jak do meczu z Rekordem i zagrały w każdym spotkaniu na miarę swoich możliwości realizując w 100% co sobie założyliśmy.

Wyniki :

Bielawianka Bielawa – Bielawianka II Bielawa 6:1
Ślęza Wrocław – Ślęza II Wrocław 8:2
Bielawianka II – Zagłębie Wałbrzych 6:0
Bielawianka – Ślęza 4:5
Zagłębie – Ślęza II 1:2
Bielawianka II – Ślęza 0:4
Zagłębie – Ślęza 0:2
Bielawianka – Ślęza II 2:2
Bielawianka – Zagłębie 8:0
Bielawianka II – Ślęza II 1:1

Tabela

1. Ślęza Wrocław 12 pkt 19-6
2. Bielawianka Bielawa 7 pkt 20-8
3. Ślęza II Wrocław 5 pkt 7-12
4. Bielawianka II Bielawa 4 pkt 8-11
5. Zagłębie Wałbrzych 0 pkt 1-18

Najlepsza bramkarka – Natalia Skużybut
Królowa strzelczyń – Nikola Żurawska

Ślęza – Natalia Skużybut, Kinga Podkowa, Nikola Żurawska, Zuzanna Walczak, Sandra Słota, Katarzyna Gaber, Marta Wypych, Aleksandra Olbińska
Ślęza II – Dominika Drucks, Paulina Zygadlik, Wiktoria Tyza, Joanna Janik, Natalia Zacharz, Kornelia Kieliba, Aleksandra Gruchała.