Dolnośląski finał Pucharu Polski w futsalu kobiet

W niedzielę (1 grudnia) w Dzierżoniowie odbędzie się Dolnośląski Finał II Pucharu Polski w Futsalu Kobiet. W gronie czterech uczestniczących w tych zawodach zespołów, jest też Ślęza Wrocław.

 

Pierwotnie turniej miał się odbyć w sobotę, ale ze względu na mecz Bielawianki w rozgrywkach Pucharu Polski w tradycyjnej wersji futbolu, halowe zawody przełożone zostały na niedzielę. W turnieju wystąpią trzy zespoły drugoligowe – Bielawianka Bielawa, LUKS Ziemia Lubińska i Orlik Jelenia Góra – a stawkę drużyn uzupełni jedyny w tym gronie trzecioligowiec, czyli Ślęza Wrocław. Do następnego etapu pucharowych rozgrywek zakwalifikuje się tylko zwycięzca dzierżoniowskich zawodów.

Ślęza na pewno nie jest faworytem niedzielnej imprezy, tym bardziej, że zaprezentuje się w niej w nie najmocniejszym składzie. W Dzierżoniowie zabraknie też trenera Arkadiusza Domaszewicza, który z młodszymi zespołami udał się do Milówki, a drużynę poprowadzi trener Gustaw Sadowski. Od naszych piłkarek oczekujemy, że zaprezentują się z dobrej strony, a przy tym będą się też dobrze bawić.