Dziewczyny pograją w Beach Soccera

Od piątku do niedzieli (24-26 czerwca) na plaży w Gdańsku – Brzeźnie, rozegrany zostanie turniej o Puchar Polski w Piłce Plażowej Kobiet.

 
Po zakończonym już, zakończonym jakże wspaniale sezonie w tradycyjnej odmianie futbolu, nasze piłkarki wyruszą jeszcze do Gdańska, by w tym mieście, na boisko położonych przy molo w Brzeźnie, pobawić się w Beach Soccera.

Tegoroczny występ w Pucharze Polski nie będzie wcale pierwszym dla zespołu Ślęzy. Przypomnijmy, że przed dwoma laty, również w Gdańsku, nasze dziewczyny pierwszy raz rywalizowały w tej imprezie i bardzo niewiele brakowało, by awansowały do ćwierćfinałów. Ostatecznie Ślęza zajęła wówczas 13 miejsce z ogólnym bilansem dwóch zwycięstw i trzech porażek.

W rozpoczynających się w piątek zawodach, uczestniczyć będzie 20 zespołów, z których większość, a praktycznie każdy, ma dużo większe doświadczenie w grze na piasku, od 1KS-u. Nie ma to jednak dla nas żadnego znaczenia, a wyniki tego turnieju są też sprawą drugorzędną. Jak już wspomnieliśmy, dziewczyny jadą do Gdańska, po to by przede wszystkim dobrze się bawić, choć znając ich charaktery, wiemy też, że podobnie jak to miało miejsce jak to miało miejsce w 2020 roku, tak i teraz, w każdym meczu dadzą z siebie wszystko.

W wyniku losowania, Ślęza trafiła do grupy C. Rywalizować w niej będzie kolejno z:

Piątek godz.11:00 – UMKS Saller Zgierz
Piątek godz.16:00 – Pogoń I Tczew
Sobota godz.10:00 – Lipno Stęszew

Z kim i o jakie miejsca 1KS zmierzy się później, zależy od miejsca, jakie w grupie zajmie.

Mecze z turnieju będą transmitowane na kanale Youtube.

Piątek

Sobota rano

Sobota popołudniu

Niedziela