Ekstraligowy Rolnik sparingowym rywalem Ślęzy

W niedzielę (2 sierpnia) w Nowej Rudzie, rozegrany zostanie sparingowy mecz pomiędzy żeńskimi zespołami Rolnika B. Głogówek i Ślęzy Wrocław.

 
Nie doszło do skutku zaplanowane na czwartek spotkanie z drugoligowym LUKS-em Ziemia Lubińska, ale mamy nadzieję, że mecz z ekstraligowym Rolnikiem B. Głogówek odbędzie się juz bez żadnych przeszkód.

Ubiegły sezon nie był udany dla zespołu Rolnika. Bedący beniaminkiem ekstraligi klub z Glogówka nie zdobył w rozgrywkach ani jednego punktu i powinien zostać zdegradowany. Tak się jednak nie stało, bowiem po wycofaniu się AZS-u PWSZ Wałbrzych i Mitechu Żywiec, Rolnik pozostał w gronie najlepszych polskich zespołów w żeńskim futbolu.

Dla piłkarek Ślęzy konfrontacja z ekstraligowym rywalem to nie nowość. Nasz zespół grał już wcześniej z ASZ-em Wrocław i AZS-em PWSZ Wałbrzych i choć przegrwał w tych starciach dosyć wyraźnie, to też starał się pokazać z jak najlepszej strony. W spotkaniu z Rolnikiem to nie Ślęza oczywiście będzie faworytem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dziewczyny grające w żółto-czerwonych barwach, na tle tak mocnych przeciwniczek, zagrały najlepiej jak potrafią i pozostawiły po sobie dobre wrażenie.