Zaczynamy w sobotę w Legnicy

W sobotę (1 sierpnia) w Legnicy (kompleks boisk AP Miedź przy ul. Świerkowej) o godz.17, rozegrany zostanie mecz 1. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3) pomiędzy Miedzią II Legnica i Ślęzą Wrocław.

 
146 dni czekaliśmy na ligowy mecz Ślęzy. Nasza cierpliwość została w końcu wynagrodzona. W sobotę meczem w Legnicy 1KS zainauguruje rozgrywki sezonu 2020/21.

W pierwszym meczu żółto-czerwoni zmierzą się z rezerwami Miedzi. Nie jest to zbyt komfortowa sytuacja, bo jak zwykle to bywa w przypadku drugich drużyn klubów grających na wyższych poziomach rozgrywkowych, pomiędzy sezonami ich kadry ulegają dużej zmianie i niewiele o takim zespole wiemy. W momencie, w którym piszemy ten artykuł, do zespołu rezerw zgłoszeni zostali w zdecydowanej większości młodzieżowcy i juniorzy. Jest jednak kilka wyjątków. Grzegorz Bartczak i Marcin Garuch to doskonale znani kibicom, doświadczeni piłkarze. W kadrze prowadzonego przez trenera Wojciecha Robaszka znalazł się też Maciej Koziara, który wiosną wypożyczony był do GKS-u Bełchatów.

Gdy Ślęza skupiona była w ostatnich tygodniach na rywalizacji pucharowej, rezerwy Miedzi rozgrywały mecze sparingowe. Wyniki tych spotkań (2. zwycięstwa, 3. porażki i 1. remis) może nie imponują, ale też na ich podstawie trudno ocenić jakim potencjałem dysponuje obecnie Miedź II i czego po tym zespole możemy się spodziewać.

Ślęza zagra w Legnicy w składzie różniącym się od tego, który przed dwoma tygosdniami zdobył Regionalny Puchar Polski. Spodziewamy się, że w podstawowej jedenastce pojawią się piłkarze, dla których spotkanie z rezerwami Miedzi będzie debiutem w żółto-czerwonych barwach. Mamy jednak nadzieję, że nie wpłynie to na formę drużyny, która tak fajnie prezentowała się w lipcu.

Mecz w Legnicy jest pierwszym z 36. jakie do rozegrania będzie mieć w sezonie 2020/21 Ślęza Wrocław. W końcowym rozrachunku liczyć się będzie ilość punktów zdobytych przez całe rozgrywki. Dobrze jednak by było udanie je ropocząć i właśnie na taki udany poczatek liczymy w sobotę.

Tradycyjnie już ze spotkań wyjazdowych będziemy prowadzić tekstowe relację. Taka też będzie miała miejsce z sobotniego starcia. Zapraszamy do jej śledzenia.