III Liga Kobiet – 11 bramek na dobry początek

W meczu 2. kolejki rozgrywek III Ligi Kobiet, Ślęza Wrocław wygrała z KKS-em Zabrze 11:0.

Choć był to mecz 2. kolejki to zarówno dla Ślęzy jak i KKS-u stanowił on inaugurację sezonu. Sezon ten Ślęza rozpoczęła z przytupem, gromiąc drużynę z Górnego Śląska.

Troszkę musieliśmy poczekać, zanim wrocławianki zdołały się wstrzelić. Pierwsze próby uderzeń Oliwii Adamiec, Kingi Podkowy i Zuzanny Walczak były nieskuteczne. Otwarcie wyniku nastąpiło w 17 min. gdy po podaniu Zuzanny Walczak, z bliskiej odległości piłkę w siatce umieściła Kinga Podkowa. Drużyna gości odpowiedziała groźnym, acz niecelnym strzałem Angeliki Czmok. W 22 min. znów podawała Walczak i znów nogę dołożyła Podkowa i było już 2:0. Ślęza przeważała zdecydowanie i jeszcze przed przerwą dwa gole strzeliła Nikola Żurawska a jednego Oliwia Adamiec.

W przerwie i już podczas drugiej odsłony trener Arkadiusz Domaszewicz dokonał wiele zmian, co nie miało jednak większego wpływu na przebieg meczu, w którym nadal rządziły i dzieliły wrocławianki, dokładając do swojego dorobku kolejne 6. bramek i ostatecznie zwyciężając 11:0. Z ciekawostek warto odnotować chyba najszybciej zdobytego gola w debiucie. Strzeliła go zaraz po pojawieniu się na murawie Joanna Gogacz. Trzeba też odnotować powrót na boisko Sylwii Chyżewskiej. Ta dziewczyna z ogromnym charakterem, po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją, po wymagającej ogromnego hartu ducha rehabilitacji, powróciła do gry, za co należą się wielkie brawa.

ŚLĘZA WROCŁAW – KKS ZABRZE 11:0 (5:0)

1:0 Podkowa (as.Walczak) 17′
2:0 Podkowa (Walczak) 22′
3:0 Żurawska (Gruchała) 26′
4:0 Adamiec (Kruk) 31′
5:0 Żurawska (Kruk) 39′
6:0 Podkowa (Zygadlik) 55′
7:0 Podkowa (Kaczor) 57′