III liga kobiet – Efektowne zwycięstwo na zakończenie piłkarskiej jesieni

W meczu 9. kolejki III ligi kobiet Ślęza Wrocław pokonała Polonię Środa Śląska 9:0 (6:0).

Z wolą podtrzymania zwycięskiej passy z ostatnich spotkań i tym samym udanego zakończenia rundy jesiennej przystąpiły do pojedynku z Polonią Środa Śląska zawodniczki Ślęzy Wrocław.

Od samego początku tego meczu podopieczne trenera Arkadiusza Domaszewicza starały się narzucić swój styl gry. O ile niedługo po rozpoczęciu gry dwóch szans nie wykorzystała Julia Mularczyk to już 11. minucie nasze piłkarki cieszyły się z objęcia prowadzenia. Autorką gola dla wrocławianek była Karina Kruk, która po zagraniu Mularczyk mocnym strzałem nie dała żadnych szans na skuteczną obronę bramkarce rywalek. Nie minęła minuta, a było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisała się Paulina Ziętek, wykorzystując kolejne bardzo dobre podanie Mularczyk. Następne minuty to ogromna przewaga Ślęzy, która raz po raz gościła pod bramką przeciwniczek i tworzyła sobie następne okazje do zmiany wyniku. Co najważniejsze przyniosły one kolejne gole. W 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Darii Muchy niefortunną interwencją popisała się zawodniczka Polonii, która wpakowała piłkę do własnej bramki. Siedem minut później było już 4:0 dla Ślęzy, kiedy po podaniu Marleny Mikołajczyk Kinga Podkowa strzałem zza pola karnego podwyższyła rezultat meczu. W 34. minucie ta ostatnia zagrała piłkę do Mularczyk, a popularna „Mular”dopełniła formalności.  Tuż przed przerwą wrocławianki zdobyły jeszcze szóstego gola. Tym razem w roli asystentki wystąpiła Kruk, a ze strzelenia kolejnej bramki w tym spotkaniu cieszyła się Podkowa.
Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Nasz zespół w dalszym ciągu kontrolował wydarzenia na boisku. W tej części gry swoje dwie sytuacje miały także i piłkarki Polonii. Z dobrej strony pokazała się jednak stojąca między słupkami bramki Ślęzy w drugiej połowie Emilia Osowiecka. Swoją przewagę nasze zawodniczki udokumentowały jeszcze trzema następnymi golami. W 65. minucie fatalny błąd popełniła bramkarka gości, co sprytnie wykorzystała Kruk.  Mimo tej pomyłki golkiperka Polonii była wyróżniającą się postacią tej drużyny. Gdyby nie jej udane interwencje wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Mimo wysokiego prowadzenia nasze piłkarki grały do samego końca, czego efektem były kolejne bramki. Ich strzelczyniami były wprowadzona po przerwie Asia Mielniczuk (as. Mularczyk) i po raz trzeci w tym pojedynku Podkowa, która po podaniu innej rezerwowej Gabrysi Igałowicz zdobywając przepięknego gola strzałem z dystansu ustaliła wynik tego meczu na 9:0 dla Ślęzy.

ŚLĘZA WROCŁAW – POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 9:0 (6:0)