III Liga Kobiet – Ten mecz trzeba po prostu wygrać

W niedzielę (10 listopada) o godz.15 na stadionie przy ul. Na Niskich Łąkach, rozegrany zostanie mecz 12. kolejki rozgrywek III ligi Kobiet, pomiędzy Ślęzą Wrocław i Polonią Środa Śląska.

 
Prawdziwy piłkarski maraton czeka w najbliższych dniach piłkarki Ślęzy Wrocław. Zespół podzielony na dwie drużyny w sobotę czeka mecz CLJ U17 w Zabrzu, a w niedzielę spotkanie III ligi we Wrocławiu. W poniedziałek w Poznaniu odbędzie się turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski U18 w Futsalu, a w środę mecz o Puchar Polski we Wrocławiu. Na zakończenie tego jakże intensywnego okresu, w niedzielę (17 listopada) dziewczyny udadzą się na ligowe spotkanie do Głogowa.

O meczu juniorek już napisaliśmy w zapowiedzi spotkań drużyn młodzieżowych, a teraz skupimy się na spotkaniu seniorek z Polonią. W tym starciu Ślęza zagra bez juniorek (wyjątek stanowi Dominika Drucks) i bez kilku kontuzjowanych zawodniczek, ale mimo to uważamy, że powinna poradzić sobie bez większych problemów. Uważamy tak, bo mimo całego szacunku dla Polonii, zespół ten w swojej aktualnej dyspozycji, nie powinien stanowić żadnego zagrożenia dla 1KS-u. Polonia w dotąd rozegranych meczach zdołała wygrać dwukrotnie. W pozostałych meczach doznawała porażek, w tym kilku bardzo dotkliwych (1:7 w Głogowie z Chrobrym, 0:6 u siebie z Polonią Świdnica, 1:7 w Radwanicach z Kolektywem, 0:12 u siebie z Chrobrym i ostatnio 0:6 u siebie z UKS-em Bierutów). Także Ślęza wysoko wygrała z Polonią w pierwszym starciu tych drużyn, gromiąc ją w Środzie Śl. 8:1. Te rezultaty pokazują, że w tym sezonie zespół z Środy Śląskiej nie jest tym, z którym zdarzało się Ślęzie toczyć trudne mecze. Nie lekceważymy jednak tej drużyny, zdając sobie sprawę, że dopisywanie sobie przed meczem punktów, często bywa zgubne. Dlatego też oczekujemy od naszych zawodniczek pełnej koncentracji i gry na 100%. Jeśli tak podejdą one do tego meczu, to na pewno będzie dobrze.

Jak zwykle serdecznie zapraszamy kibiców na mecz dziewczyn i liczymy, że wesprą je dopingiem.

Mecz sędziować będzie Kacper Nowak