III liga kobiet – Trudny wyjazd do Bierutowa

W niedzielę (14 października) o godz.11 w Bierutowie rozegrany zostanie mecz 6. kolejki rozgrywek III ligi kobiet, pomiędzy miejscowym UKS-em i Ślęzą Wrocław.

 
Dwa mecze bez zdobytej bramki i wystarczy. Pora, by piłkarki Ślęzy znów zaczęły trafiać do siatki i powróciły na ścieżkę zwycięstw. Aby tak się stało muszą pokonać solidnego rywala jakim jest bierutowski UKS. Jest to trudny przeciwnik, ale jak pokazuje historia starć wrocławsko-bierutowskich, nasze dziewczyny potrafią z nim wygrywać, zwłaszcza na jego terenie.

Dotychczas Ślęza czterokrotnie spotykała się w ligowych meczach z UKS-em. Ich bilans to 3. zwycięstwa żółto-czerwonych i 1. remis. W Bierutowie 1KS wygrał dwukrotnie w stosunku 3:2.

Atutem UKS-u jest kadrowa stabilizacja, bowiem praktycznie od dwóch sezonów nie było w tym zespole większych rotacji personalnych. Podobnie jak w w 1KS-ie, tak też w drużynie z Bierutowa data urodzenia większości zawodniczek rozpoczyna się od cyferki 2, co świadczy, że jest to bardzo młody zespół, którego liderką jest bramkostrzelna Patrycja Foluszczyk. Piłkarka ta już sześciokrotnie w tym sezonie umieszczała piłkę w siatce.

UKS rozegrał dotąd tylko 3. mecze, ale ich wyniki pokazują, że w tym sezonie trzeba będzie się z tym zespołem mocno liczyć. W pierwszym swoim meczu drużyna z Bierutowa wygrała 4:3 w Środzie Śl. z Polonią, a w następnym w takim samym stosunku przegrała u siebie z LUKS-em Ziemia Lubińska, tracąc gola w ostatniej minucie meczu. W swojej ostatniej potyczce UKS wygrał 2:0 w Oleśnicy z Pogonią.

Sytuacja kadrowa Ślęzy jest jaka jest i w najbliższym czasie się nic w niej nie zmieni. Brak kilku ważnych zawodniczek jest z pewnością sporym osłabieniem, nie na tyle jednak takim, by pozostałe dziewczyny nie mogły sobie poradzić z kolejnymi przeciwnikami, w tym z tym najbliższym czyli UKS-em. Dwa wcześniejsze mecze w Bierutowie były bardzo emocjonujące i takiego też spodziewamy się w sobotę, licząc przy tym, że i ten będzie miał podobny finał jak i te poprzednie rozegrane na bierutowskim stadionie.