IV liga kobiet – Ślęza III z pierwszym w tym roku zwycięstwem

W rozegranym w Solnikach Małych meczu 13. kolejki IV ligi kobiet, Ślęza Wrocław wygrała z UKS-em Bierutów 6:2.

Trener Łukasz Wawrzyniak – Na mecz trzynastej kolejki IV ligi nasz zespół udał się do Solnik Małych, gdzie obecnie drużyna z Bierutowa rozgrywa swoje mecze. Celem na ten mecz było utrzymać dobrą grę, którą prezentowaliśmy, ale też zdecydowanie poprawić skuteczność, co bez wątpienia nam się udało zrobić. Od początku meczu nasza drużyna zdecydowanie przeważała na boisku i co chwilę stwarzała sobie sytuacje bramkowe. W 12’ świetne prostopadłe podanie A. Janik do M. Kolarz, która strzałem z 16 metrów w długi róg, daje nam prowadzenie.  To był sygnał, że możemy ugrać dużo więcej w tym meczu. W 24’ złe wybicie piłki rywalek na 20 metr, gdzie stała niepilnowana J. Gryś, która mocnym strzałem w okienko podwyższa prowadzenie na 2:0. Ten stan nie utrzymywał się zbyt długo, gdyż już w 28’ P. Zygadlik podaje do M. Kolarz, a ta znowu strzałem z dystansu umieszcza piłkę w siatce i mamy już 3:0 dla Ślęzy i drugie trafienie Magdy. W 38’ miejscowe wykorzystują stały fragment gry, rzut wolny z 17 metrów, i strzałem nie do obrony w samo okienko bramki strzeżonej przez W. Gorzelińską popisuje się M. Łukasik i do przerwy wynik na tablicy 1:3. W drugiej odsłonie obraz meczu nic się nie zmienił. W dalszym ciągu kontrolowaliśmy to, co dzieję się na placu gry. W 55’ kolejny strzał z dystansu ląduję w bramce gospodyń, tym razem na listę strzelczyń wpisuje się N. Raszkowska, dla której jest to debiutanckie trafienie w barwach Ślęzy. Dziewięć minut później po świetnym przechwycie N. Gałki w bocznej strefie boiska, co daje możliwość kontrataku, który w sytuacji sam na sam wykorzystuje bezlitośnie P. Zygadlik i jest 1:5. Sześć minut później mamy już 1:6, a na listę strzelczyń wpisuję się O. Klimek, która wykorzystuje podanie J. Gryś. Niestety 3 minuty później tracimy bramkę po kolejnym stałym fragmencie strzałem głową drugiego gola dla gospodyń strzela Urbaniak i ustala wynik meczu na 2:6 !!
Bardzo dobry mecz pod kątem tego nad czym pracowaliśmy i poprawialiśmy na treningach, dziewczyny bardzo często podejmowały odważne decyzje o strzale z dystansu, czego nam brakowało do tej pory, więc ten aspekt na pewno na duży plus. Niestety kolejny raz tracimy bramki po stałych fragmentach, co na pewno jest do poprawy w kolejnych meczach.
Cieszę się, że pierwsza wygrana w tej rundzie stała się faktem, co podbuduje nasz zespół i wzmocni nasze relację i poprawi humory na nadchodzący tydzień. Gratulacja dla zespołu za zaangażowanie, teraz czekamy na terminarz rundy rewanżowej i w następnej kolejce znów postaramy się zagrać o kolejne trzy punkty.

UKS BIERUTÓW – ŚLĘZA III WROCŁAW 2:6 (1:3)

0:1 Kolarz (as.Janik)