IV Liga Kobiet – Wiosna przywitana zwycięstwem

W rozegranym w Siechnicach meczu 10. kolejki rozgrywek IV ligi kobiet, Ślęza II Wrocław wygrała z miejscowym MKS-em 4:1.

Trener Łukasz Wawrzyniak – Udana inauguracja rundy wiosennej dla naszego zespołu. Wyjazdowe potyczki w Siechnicach zazwyczaj są ciężką przeprawą dla nas i tym razem nie było inaczej. Mając na uwadze poprzedni rok i porażkę na boisku rywala 1:2, dziś chcieliśmy uniknąć błędów z tamtego spotkania. Mecz ułożył się dla nas fantastycznie, bo już w 40 sekundzie meczu A. Kucharska wykorzystała błąd w obronie gospodyń i prowadziliśmy 1:0. Mimo prowadzenia oddaliśmy pole gry i dwukrotnie nadzialiśmy się na kontrę rywalek, ale w sytuacji sam na sam górą okazała się Gazda. W 24′ świetne podanie Zygadlik do Kucharskiej, która staję oko w oko z bramkarką Siechnic i podwyższa wynik na 2:0. Niestety znów po naszej bramce to rywalki częściej dochodziły do głosu i to one znowu groźniej atakowały, lecz i tym razem w dwóch przypadkach górą była Gazda !! W 39′ świetnym strzałem z dystansu popisała się zawodniczka gospodyń i zdobyła bramkę kontaktową. Do przerwy prowadziliśmy już tylko 2:1. W drugiej części spotkania z minuty na minutę przejmowaliśmy kontrolę nad grą szczególnie w środkowej strefie boiska, gdzie w pierwszych 45′ mieliśmy duży problem, co w późniejszym czasie przełożyło się na wynik. W 78′ bramkę strzeliła Zygadlik, a w 90′ po świetnej akcji wynik ustaliła Raszkowska. Wynik cieszy i oczywiście 3 pkt również, natomiast mam szczerą nadzieję, że taki mecz w naszym wykonaniu nie będzie miał już miejsca. W tym roku był to nasz najsłabszy występ. W dużej mierze zawdzięczamy zwycięstwo naszej bramkarce, którą była W. Gazda i nieskuteczności bardzo ambitnej drużynie z Siechnic.

MKS SIECHNICE – ŚLĘZA II WROCŁAW 1:4 (1:2)

0:1 A.Kucharska (as. W.Gazda) 11′
0:2 A.Kucharska (P.Zygadlik) 24′