Kątny, Rajter, Łątka i Molski znowu razem

Ostatni raz we czwórkę wystąpili w jednym meczu 7. maja 2016 roku. Teraz, po ponad trzyletniej przerwie ponownie zagrają w jednym zespole, a jest nim Orzeł Prusice.

 

Są kluby, do których częściej niż do innych trafiają piłkarze, którzy reprezentowali barwy Ślęzy Wrocław. Od wielu sezonów popularnym kierunkiem była Gać i tamtejsza Foto-Higiena. Ostatnio, z racji nawiązanego partnerstwa, wielu zawodników 1KS-u kopie piłkę w GKS-ie Mirków. Trzecim takim klubem jest Orzeł Prusice, w którym w nowym sezonie występować będzie aż siedmiu piłkarzy, grających niegdyś w żółto-czerwonych barwach.

Dwóch z nich śmiało możemy nazwać wybitnymi postaciami naszego klubu w ostatnich latach. Wychowanka Ślęzy, Konrada Kątnego pamiętamy z tego, że w każdym meczu zostawiał na boisku serducho. Grzegorz Rajter zdobył grając w 1KS-ie 101 bramek, i nie tylko piszący te słowa, wciąż mocno się dziwi, jak to się stało, że ten chłopak nigdy nie zagrał w ekstraklasie. Teraz do tej dwójki dołączają dwaj inni, jakże ważni w poprzednich sezonach zawodnicy Ślęzy. Pierwszym z nich jest Dawid Molski, który do Prusic przeszedł na zasadzie transferu definitywnego. Nazwisko drugiego może być pewnym zaskoczeniem, bowiem Kajetan Łątka, a o nim mowa, po rundzie jesiennej zawiesił piłkarskie buty na kołku. Jak widać, ciągnie wilka do lasu i długo w swym postanowieniu nie wytrwał, a jako, że wciąż oficjalnie jest jeszcze piłkarzem Ślęzy, do do Prusic został wypożyczony. Wspominając wyżej ostatni mecz, w którym razem ci piłkarze wystąpili, to trzeba jeszcze wspomnieć, że grał w nim również aktualny trener Orła Prusice – Adrian Bergier.

Oprócz piłkarzy ze sporym doświadczeniem, do Prusic trafiają też ostatnio młodzi zawodnicy 1KS-u. Już w poprzednim sezonie w kadrze Orła znajdowali się Łukasz Sakwa, Adam Lasota i Damian Siódmak. Również i w nowych rozgrywkach grać będą oni w tym klubie. Łukasz już wcześniej został definitywnie pozyskany przez Orła, a teraz po okresie wypożyczenia, również na zasadzie transferu definitywnego, w klubie z Prusic grać będą Adam i Damian.

Panowie, życzymy wam powodzenia, w rozpoczynających się w czwartek rozgrywkach IV ligi.