Bardzo młoda Ślęza nie sprostała Warcie

W rozegranym w Gorzowie Wlkp. meczu 31. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3), Ślęza Wrocław przegrała z miejscową Wartą 2:1.

 

Ślęza z gorzowską Wartą zagrała po raz ósmy i pierwszy raz po meczu z tym rywalem schodziła z boiska pokonana. Do tej pory w tym sezonie mówiliśmy, że Ślęza gra młodym składem, a dziś możemy powiedzieć, że w Gorzowie zagrała drużyna „dzieciaków”. Z powodu nadmiaru żółtych kartek przeciwko Warcie nie mógł zagrać „profesor” Adam Samiec. W kadrze meczowej zabrakło też Mateusza Kluzka, Adriana Niewiadomskiego, Macieja Tomaszewskiego i Mateusza Stempina. W praktyce, poza dwójką Brazylijczyków, w meczowej kadrze znaleźli się tylko młodzieżowcy, wśród których nie brakowało też juniorów, a jeden z nich, Błażej Jakóbczyk, zanotował debiut w seniorskim zespole.

Ta bardzo młoda ekipa żółto-czerwonych, grała z duża ambicją i zaangażowaniem. To było jednak za mało, by wyrwać punkty walczącym z determinacją o ligowy byt gorzowianom. Katem 1KS-u okazał się być Karol Gardzielewicz, który dwukrotnie umieścił piłkę w bramce Ślęzy. Wrocławianie odpowiedzieli jednym trafieniem, autorstwa Mikołaja Milewskiego.

WARTA GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA WROCŁAW 2:1 (1:0)

1:0 Gardzielewicz 25′
2:0 Gardzielewicz 59′
2:1 Milewski 72′

Warta – Wiśniewski, Bielawski, Siwiński, Gajda, Majerczyk (84’Wawrzyniak), Duda, Jacho (84’Lazar), Ufir, Marchel (90+2’Kasprzak), Krauz (67’Rybicki), Gardzielewicz.
Ślęza – Gasztyk, Olek, Krukowski, Kozik, Fediuk, Afonso (65’Vinicius), Hampel (90+2’Rodzim), Marcjan, Murat (65’Wawrzyniak), Milewski (77’Heresh), Michalski (90+2’Jakóbczyk).

Sędziowali – Paweł Szuta (Poznań) oraz Łukasz Stankowski i Jakub Lewczuk
Żółte kartki – Duda, Jachno, Lazar – Milewski, Kozik
Widzów – 200

Foto – Dawid Lis