Piłkarki Ślęzy po punkty wybierają się do Zabierzowa Bocheńskiego

W niedzielę (19 marca) o godz.15 w Zabierzowie Bocheńskim, rozegrany zostanie mecz 13. kolejki rozgrywek II Ligi Kobiet (gr.południowa), w którym Ślęza Wrocław zmierzy się z zespołem miejscowego Dębu.

 

Po zdobyciu cennego punktu w Rybniku, Ślęza Wrocław uda się w kolejną delegację, tym razem do Zabierzowa Bocheńskiego, gdzie dojdzie do starcia beniaminków. Dla obu drużyn jest to bowiem pierwszy sezon w II lidze, ale runda jesienna pokazała, że obu przyświecają całkiem odmienne cele. Dąb rywalizuje o utrzymanie i póki co ta rywalizacja nie układa się po myśli tej drużyny. Po rundzie jesiennej, z dorobkiem 4 pkt zajmowała ona przedostatnie miejsce, ale już wiosną, po porażce w Głogówku obsunęła się na ostatnią pozycję.

Teoretycznie Ślęza powinna poradzić sobie bez większych problemów z drużyną, z którą jesienią wygrała 12:1. Tak jednak nawet przez chwilę nie możemy myśleć, mając chociażby w pamięci mecz w Kielcach. Dąb choć punktów ma niewiele, potrafił się postawić zespołom z czołówki, przegrywając z nimi nieznacznie (po 0:2 z AZS-em UJ II Kraków i Respektem Myślenice i 3:4 z Wandą Kraków). Te wyniki pokazują, że ani przez moment nie należy lekceważyć tego zespołu, bo może się to przykro skończyć. Mamy nadzieję, a nawet pewność, że nasze piłkarki tego błędu nie popełnią i od pierwszych minut zagrają z pełną koncentracją. Jeśli tak się stanie, to wtedy o końcowy rezultat powinniśmy być spokojni.