Ślęza jedzie do Kluczborka

W sobotę (18 marca) o godz.15 w Kluczborku, rozegrany zostanie mecz 20. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3), w którym Ślęza Wrocław zmierzy się z zespołem miejscowego MKS-u.

 

Po dwóch starciach z zespołami rezerw ekstraklasowych klubów, Ślęza czeka dwukrotna wyprawa na Opolszczyznę. Za tydzień 1KS wybierze się do Brzegu, ale wcześniej, bo już w sobotę żółto-czerwoni zawitają do Kluczborka, by na tamtejszym stadionie rywalizować o punkty z miejscowym MKS-em.

MKS to aktualnie ósmy zespół w ligowej tabeli, co daje podstawy, by określić go mianem solidnego średniaka. To, że nie zalicza się do czołówki tabeli, zawdzięcza przede wszystkim kiepskiej postawie w rundzie jesiennej na własnym obiekcie. O ile bowiem drużyna z Kluczborka znakomicie spisywała się w delegacjach, to u siebie długo nie mogła odnieść zwycięstwa. Przełamać się zdołała dopiero w ostatnim jesiennym, domowym starciu, w którym pokonała rezerwy Górnika 5:1. Wiosną MKS poszedł za ciosem, bo w inaugurującym rundę rewanżową meczu, wygrał 1:0 z Rakowem II Częstochowa, będąc tym samym pierwszym zespołem, który zdołał pokonać lidera (drugim jest Ślęza). Był to dotąd jedyny ligowy mecz MKS-u w tym roku, bo mający się odbyć przed tygodniem w Gubinie kolejny, został przełożony ze względu na stan boiska.

W zimie w Kluczborku nie doszło do wielu istotnych zmian w kadrze zespołu prowadzonego przez trenera Tomasza Chatkiewicza. Z najbardziej znaczących dla drużyny zawodników, pożegnał się z nią jedynie Kacper Jóźwicki. Pozyskano za to kilku, głównie młodych zawodników.

Bilans meczów Ślęzy z MKS-em jest bardzo wyrównany, a co ciekawe, w ostatnich sezonach obie drużyny wygrywały na wyjazdach. Ostatnie trzy mecze Ślęzy w Kluczborku to też trzy zwycięstwa 1KS-u i doskonały bilans bramkowy (12:2). Zresztą praktycznie każdy mecz tych zespołów obfituje w bramki, bowiem w meczach pomiędzy nimi strzelono ich 49, co daje znakomitą średnią, 5,44 gola na mecz. Już choćby te dane wskazują, że starcia wrocławsko-kluczborskie są atrakcyjnymi dla kibiców. My oczywiście bardzo byśmy chcieli, by Ślęza przedłużyła serię zwycięstw na stadionie w Kluczborku. MKS chce za to serię porażek 7u siebie zakończyć. To też jest znakiem, że powinno to być otwarte starcie, w którym obie ekipy będą chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Której z nich to się uda uczynić., przekonamy się w sobotę.

Na naszej stronie przeprowadzimy relację tekstową z tego meczu. Będzie też można go obejrzeć, bowiem transmisję w systemie PPV przeprowadzi portal Śląskie TV. Koszt to 12 PLN.

https://live.slaskie.tv/?fbclid=IwAR07h74cPajcA9C1igPr7CoS3waoD3Zbe8UKrpiAwvwsUFKXa8CzqWkZnRY