Podsumowanie 1. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Na siedem rozegranych w 1. kolejce meczów, gospodarze wygrali tylko raz. Trzy mecze zakończyły się podziałem punktów i również trzy razy zwyciężali goście.

W inaugurującej rozgrywki sezonu 2019/2020 kolejce, trzecioligowe zespoły zdobyły 18. bramek, co daje średnią 2,57 gola na mecz. Najwięcej, bo 5. bramek kibice zobaczyli w Zielonej Górze, a ani jednej w Starowicach. Z czterech beniaminków, zwycięstwo odniósł jedynie Śląsk II Wrocław, który też został pierwszym liderem. Podobnie jak w poprzednim sezonie zaglądać też będziemy do II ligi, a tam fatalny start zanotowała Skra Częstochowa, przez co wirtualna strefa spadkowa w lidze III, obejmuje aktualnie 4. ostatnie miejsca.

LZS STAROWICE – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 0:0
Historyczny, bo pierwszy w III lidze punkt zdobył beniaminek ze Starowic. Lepsze sytuacje do zdobycia gola mieli w tym meczu goście, lecz ostatecznie żaden z zespołów nie zdołał otworzyć konta bramkowego.

STAL BRZEG – GÓRNIK II ZABRZE 2:1
Gdy Gospodarze w 82 min. podwyższyli rezultat na 2:0, nic nie zapowiadało, że może im się w tym meczu coś złego jeszcze przydarzyć. Ostatecznie zdołali utrzymać zwycięstwo, ale w emocjonujące końcówce stracili nie tylko gola, ale też Damiana Celucha, który już w doliczonym czasie zobaczył czerwoną kartkę.

LECHIA ZIELONA GÓRA – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:3
Po pierwszej, bezbramkowej połowie, w drugiej kibice zobaczyli aż 5. goli. Beniaminek otworzył rezultat tego spotkania, ale w emocjonującej końcówce faworyzowany Rekord zdołał zadać decydujący cios, dzięki któremu zabrał komplet punktów do Bielska-Białej.

MIEDŹ II LEGNICA – PIAST ŻMIGRÓD 1:1
Mimo sporej ilości wzmocnień z pierwszego zespołu, rezerwy Miedzi nie zdołały wygrać z Piastem. Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym, którego podyktowanie naszym zdaniem (sugerując się obrazem telewizyjnym) było kontrowersyjne. Goście zdołali odrobić straty, a końcowy rezultat należy uznać za sprawiedliwy.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – ŚLĄSK II WROCŁAW 0:3
Zimny prysznic spadł na głowy zgłaszających wysokie aspiracje gospodarzy. Wszystkie bramki w tym meczu goście strzelili w II połowie meczu, a ich ilość sprawiła, że Śląsk II usadowił się na fotelu lidera.

POLONIA BYTOM – FOTO-HIGIENA GAĆ 1:2
W Bytomiu było i ciekawie i emocjonująco, a ozdobą tego meczu były przepiękne bramki zdobyte przez przyjezdnych. Polonia szybko (10 min) objęła prowadzenie i nie oddała go do przerwy. Po zmianie stron działo się wiele. Foto-Higiena wyrównała, lecz po chwili (56 min.) musiała już radzić sobie w dziesiątkę, po tym Michał Bartkowiak zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo liczebnej przewagi miejscowi nie dość, że nie zdołali strzelić drugiego gola, to sami go stracili. Polonia miała znakomite szanse na zdobycie bramek, ale fantastycznie w bramce gości spisywał się Marcin Gąsiorowski.

ROW RYBNIK – ŚLĘZA WROCŁAW 1:1