Podsumowanie 11. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

W 11. kolejce żaden mecz nie zakończył się wynikiem remisowym. Sześciokrotnie wygrywali gospodarze, w trzy spotkania wygrali goście.

Pierwsze zwycięstwo na własnym boisku odnotowały rezerwy Górnika Zabrze. Górnik Polkowice jako jedyny nie stracił jeszcze punktów u siebie, a porażek w roli gospodarza nie poniosły jeszcze zespoły Zagłębia II Lubin, Ślęzy Wrocław i Rekordu Bielsko-Biała. Warta Gorzów wciąż pozostaje jedynym zespołem bez punktów zdobytych w delegacjach. W 11. kolejce z zespołów z dołu tabeli wygrał tylko MKS Kluczbork, a w wirtualna strefa spadkowa nadal obejmuje 5. ostatnich miejsc.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 2:1
Tym razem, o tym jak trudno jest o punkty w Lubinie, przekonał się Pniówek. Gospodarze prowadzili już 2:0, a przyjezdnym udało się jedynie strzelić gola kontaktowego.

LECHIA DZIERŻONIÓW – PIAST ŻMIGRÓD 1:2
Do przerwy kibice mięli nadzieję na komplet punktów, bo Lechia prowadziła 1:0. Po przerwie te nadzieje prysły niczym bańka mydlana, po tym jak Piast w ciągu zaledwie dwóch minut przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

STAL BRZEG – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:3
Gospodarzom dwukrotnie udawało się doprowadzić do remisu, ale po trzecim golu dla Rekordu, zdobytym już w doliczonym czasie, zabrakło im minut, by uczynić to ponownie. Być może mecz zakończyłby się podziałem punktów, gdyby nie czerwona kartka, jaką ujrzał w 86 min. zawodnik Stali.

GÓRNIK POLKOWICE – AGROPLON GŁUSZYNA 2:1
Lider musiał mocno się natrudzić, by pokonać beniaminka. Gdy w 67 min. Agroplon doprowadził do wyrównania, zapachniało nawet sensacją. Miejscowi potrafili się jednak jeszcze zmobilizować i zdobyć zwycięską bramkę.

GÓRNIK II ZABRZE – RUCH RADZIONKÓW 3:1
Rezerwy Górnika wreszcie odczarowały własny obiekt, na którym odniosły premierowe w tym sezonie zwycięstwo. Aby tak jednak się stało, potrzebna była pomoc zawodników z kadry pierwszej drużyny, którzy wzmocnili w sobotę drugi zespół. Zabrzanie kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce z 86 minuty.

RUCH ZDZIESZOWICE – WARTA GORZÓW WLKP. 2:0
Wyjazdowa niemoc beniaminka z Gorzowa trwa w najlepsze. Tym razem Warta zostawiła punkty w Zdzieszowicach, gdzie tylko do przerwy była w stanie postawić się miejscowym.

MIEDŹ II LEGNICA – STILON GORZÓW WLKP. 3:1
Gdy w 40 min. Stilon strzelił gola, zapachniało w Legnicy niespodzianką. Mecz wygrał jednak faworyt, który w samej końcówce zadał dwa decydujące ciosy.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – MKS KLUCZBORK 1:2
Sensacja w Tarnowskich Górach, bo inaczej nie można określić końcowego rezultatu, patrząc na miejsca jakie przed tym meczem zajmowały obydwa zespoły. Gwarek przeważał w tej potyczce, ale to goście byli skuteczniejsi.

ŚLĘZA WROCŁAW – FOTO-HIGIENA GAĆ 1:0