Podsumowanie 14. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

14. kolejka rozgrywek III ligi (grupa 3), nie była udana dla zespołów gości, którym nie udało się wygrać żadnego meczu. Sześciokrotnie za to wygrywali gospodarze, a trzykrotnie odnotowano remisy.

Lider zremisował, przez co wciąż jest jedynym niepokonanym zespołem w tym sezonie. Swoje obiektu ponownie nie zdołał odczarować MKS, przez co wraz z LKS-em, wciąż jeszcze nie ma odnotowanego zwycięstwa na własnym boisku. Bez wyjazdowego zwycięstwa pozostają nadal Stal Brzeg i Polonia Nysa. W 14. kolejce strzelono 30 bramek, co daje średnią 3,33 gola na mecz.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – REKORD BIELSKO-BIAŁA 1:1
W meczu kolejki gole zdobywane były po przerwie, a końcowy rezultat wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

MIEDŹ II LEGNICA – ODRA WODZISŁAW ŚL. 2:2
Gospodarze długo w tej potyczce prowadzili 2:0 i roztwonili ten kapitał w ostatnim kwadransie.

GÓRNIK II ZABRZE – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 5:1
Rezerwy Górnika gromią Gwarka i wskakują na 2. miejsce. Wyniki zabrzan dają powód do zastanowienia, czy czasem Górnik wzorem innych klubów z ekstraklasy, nie zamierza mieć swoich rezerw w II lidze.

STILON GORZÓW WLKP. – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 1:0
Jeden, ale jakże cenny gol w tym meczu pozwolił beniaminkowi nie tylko wygrać, ale też dosyć znacznie oddalić się od strefy spadkowej.

POLONIA BYTOM – POLONIA NYSA 4:1
W 59 min. goście strzelili bramkę kontaktową, dającą nadzieję na odwrócenie losów tego meczu. Ta nadzieja praktycznie zgasła jednak w 71 min, gdy czerwoną kartką ukarany został bramkarz nyskiego beniaminka.

STAL BRZEG – LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ 3:1
Stal wygrała i choć nie opuściła ostatniego miejsca, to jednak złapała bliski kontakt z zespołami bezpośrednio wyprzedzającymi ją w tabeli. W tym meczu wszystkie bramki zdobyte zostały już w jego pierwszym kwadransie.

LECHIA ZIELONA GÓRA – CARINA GUBIN 2:0
W lubuskich derbach górą faworyt, mimo tego, że od 72 minuty musiał on grać w dziesiątkę (czerwona kartka).

MKS KLUCZBORK – CHROBRY II GŁOGÓW 1:1
W Kluczborku bez zmian, czyli bez zwycięstwa na własnym boisku i dopiero drugi zdobyty na nim punkt.

ŚLĘZA WROCŁAW – WARTA GORZÓW WLKP. 3:1