Podsumowanie 18. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Cztery zwycięstwa gospodarzy, cztery remisy i jedna wygrana gości, to bilans 18. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

W 18. kolejce zdobytych zostało 29 bramek, z czego aż 16 w meczach rozegranych w Lubinie i Polkowicach. Pierwszej w sezonie porażki na własnym boisku doznała Ślęza Wrocław i już tylko 3. zespoły – Górnik Polkowice, Zagłębie II Lubin i Rekord Bielsko-Biała mogą mówić o domowej twierdzy. Złe informacje dochodzą z II ligi, w której tabeli w strefie spadkowej znajdują się Rozwój Katowice i ROW Rybnik. Nie wesoła jest też sytuacja Ruchu Chorzów. Oznacza to, że gdyby sezon zakończył się już dziś, to III ligę (grupę 3) musiałoby opuścić aż 5. zespołów.

MIEDŹ II LEGNICA – RUCH RADZIONKÓW 0:0
Z podziału punktów bardziej cieszyć się mogą przyjezdni, bowiem w tym spotkaniu wyraźnie przeważały rezerwy Miedzi. Na przeszkodzie w zdobyciu kompletu punktów stanął legniczanom doskonale interweniujący golkiper Ruchu.

STAL BRZEG – LECHIA DZIERŻONIÓW 2:0
Pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy końcowy wynik meczu ustalili już w 20 minucie. Lechia po tej porażce spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – FOTO-HIGIENA GAĆ 1:1
Działo się w tym meczu, a goście czują się w nim pokrzywdzeni przez arbitra. Już w 31 min. jeden z piłkarzy Foto-Higieny zobaczył czerwony kartonik, a w 78. minucie to samo spotkało kolejnego gracza przyjezdnych. Mimo to grająca w dziewiątkę Foto-Higiena prowadziła do 88 minuty, w której to miejscowym udało się uratować remis.

GÓRNIK II ZABRZE – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:2
Górnik szybko objął dwubramkowe prowadzenie, ale nie zdołał go dowieźć do końca, tracąc drugą bramkę w 5. minucie doliczonego czasu.

STILON GORZÓW WLKP. – WARTA GORZÓW WLKP. 1:0
Jedyny gol w derbach Gorzowa nie tylko pozwolił Stilonowi na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli, ale przede wszystkim przywrócił nadzieję wszystkim ludziom związanym z tym klubem na to, że sezon nie został jeszcze stracony.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – AGROPLON GŁUSZYNA 5:2
W Tarnowskich Górach bez niespodzianki. Gwarek prowadził już 5:0 i dopiero wtedy spoczął troszkę na laurach, pozwalając beniaminkowi na uniknięcie pogromu.

MKS KLUCZBORK – PIAST ŻMIGRÓD 1:1
Piast wyrównał w 89 minucie, przez co gospodarze stracili jakże cenne punkty i możliwość opuszczenia wirtualnej strefy spadkowej.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – GÓRNIK POLKOWICE 6:3
W hicie kolejki, a może i całego sezonu, kibice zobaczyli aż 9. goli. Zdecydowanie bardziej skuteczni byli miejscowi, dzięki czemu w tabeli zbliżyli się na odległość zaledwie 2 pkt.do lidera. Możemy zatem powtórzyć fragment zapowiedzi tego meczu, w której napisaliśmy, że jeśli Górnik nie wygra, to runda wiosenna będzie ciekawsza. I bardzo dobrze, że tak się stało.

ŚLĘZA WROCŁAW – RUCH ZDZIESZOWICE 0:1