Podsumowanie 18. kolejki rozgrywek Orlen I Ligi Kobiet

Cztery zwycięstwa gospodarzy i dwa gości, odnotowano w 18. kolejce rozgrywek Orlen I Ligi Kobiet.

Lider z Rzeszowa powiększył przewagę i jest już bardzo blisko awansu. Pomiędzy drugim a piątym w tabeli zespołem, różnica wynosi zaledwie 2 pkt, co wskazuje jakie emocje czekać nas będą w końcowej fazie sezonu. Tylko matematyczne szanse na utrzymanie posiada jeszcze Ząbkovia, a drugi ze spadkowiczów wyłoniony zostanie z pary Bielawianka – Legionistki, choć teoretycznie zagrożony jest jeszcze Sportis KKP Bydgoszcz. W 18. kolejce strzelono 22 bramki, co daje średnią 3,66 gola na mecz.

LECH UAM POZNAŃ – SKRA CZĘSTOCHOWA 2:0
Do 79 minut żadna z drużyn nie strzeliła gola i wszystko wskazywało, że ten hitowy pojedynek zakończy się remisem i pierwszą stratą punktów w tym roku przez Lecha. Piorunująca końcówka poznanianek sprawiła, że te przypuszczenia wzięły w łeb.

SPORTIS KKP BYDGOSZCZ – RESOVIA RZESZÓW 0:2
Gol do przerwy i gol po niej, dał liderowi pewne zwycięstwo i bardzo przybliżył ten zespół do awansu.

LEGIONISTKI WARSZAWA – UKS 3 WERONICA STASZKÓWKA JELNA 4:1
Arcyważne zwycięstwo drużyny ze stolicy, mocno przybliżające ją do zachowania pierwszoligowego bytu.

BIELAWIANKA BIELAWA – ZĄBKOVIA ZĄBKI 5:0
Pierwsze w tym roku zwycięstwo Bielawianki, które pozwala tej drużynie zachować nadzieję na uniknięcie degradacji.

ENERGA CHECZ GDYNIA – POLONIA ŚRODA WLKP. 2:3
Wiadomym było, że ten zespół, który przegra to spotkanie, w praktyce wypadnie z rywalizacji o awans. Tym zespołem jest ten z Gdyni, czyli jeden z głównych kandydatów do awansu w przedsezonowych prognozach. Do przerwy nic nie wskazywało, że tak się stanie, bowiem gospodynie prowadziły 2:0.

HYDROTRUCK CZWÓRKA RADOM – ŚLĘZA WROCŁAW 2:1