Podsumowanie 19. kolejki rozgrywek Orlen I Ligi Kobiet

Cztery zwycięstwa gospodarzy i dwa gości, to bilans 19. kolejki rozgrywek Orlen I Ligi Kobiet.

Bardzo bliska awansu jest już Resovia, a o drugie premiowane promocją miejsce rywalizacja zapowiada się do ostatniej kolejki. Pierwszym spadkowiczem została już oficjalnie Ząbkovia. Na kreskę przedostały się Legionistki, kosztem Bielawianki. W 19. kolejce strzelono 22 bramki, co daje średnią 3,66 gola na mecz.

LEGIONISTKI WARSZAWA – HYDROTRUCK CZWÓRKA RADOM 3:1
Drużyna z Warszawy dopięła swego i po pewnym zwycięstwie nad Czwórką wydostała się ze strefy spadkowej.

POLONIA ŚRODA WLKP. – LECH UAM POZNAŃ 0:2
Gole na samym początku i na samym końcu meczu, zapewniły Lechowi ósme z rzędu zwycięstwo i znacznie zwiększyły szanse na awans.

ZĄBKOVIA ZĄBKI – ENERGA CHECZ GDYNIA 0:5
Wbrew pozorom nie był to taki łatwy mecz dla gdynianek, które otworzyły wynik dopiero w 44 minucie, czyli chwilę potem, jak zawodniczka Ząbkovii, ukarana została czerwoną kartką.

UKS 3 WERONICA STASZKÓWKA JELNA – SPORTIS KKP BYDGOSZCZ 3:2
Burzliwy mecz do czego przyczyniała się pani arbiter, rozdająca kolorowe kartoniki na lewo i prawo. Drużyna gości w końcówce grała w dziesiątkę po czerwonej kartce.

RESOVIA RZESZÓW – BIELAWIANKA BIELAWA 1:1
Do 60 minuty utrzymywał się wynik 1:1 i zaczęło pachnieć sensacją. Końcowe pół godziny należało jednak już zdecydowanie do lidera rozgrywek.

SKRA CZĘSTOCHOWA – ŚLĘZA WROCŁAW 1:0