Podsumowanie 21. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

Cztery zwycięstwa gospodarzy, trzy gości i dwa remisy, to bilans 21. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

Lider z Lubina powiększył swoją przewagę. Wciąż formy z jesieni nie może odnaleźć LKS. Coraz więcej punktów do bezpiecznej strefy traci Foto-Higiena. W 21. kolejce strzelono 30 bramek, co daje średnią 3,33 gola na mecz.

POLONIA BYTOM – CARINA GUBIN 2:1
Beniaminek długo stawiał opór faworytowi i był bardzo blisko zdobycia punktu. Tak się jednak nie stało, bo Polonia strzeliła gola już w 4. minucie doliczonego czasu.

WARTA GORZÓW WLKP. – MIEDŹ II LEGNICA 2:2
Obydwie drużyny zachowały miano niepokonanych w tym roku, z tym, że legniczanie stracili pierwsze punkty. O końcowym rezultacie zadecydowała dramatyczna końcówka. Wpierw gospodarzom nie udało się wykorzystać rzutu karnego, ale kolejna jedenastka wykorzystana w 93 minucie dała im remis.

GÓRNIK II ZABRZE – FOTO-HIGIENA GAĆ 2:0
Choć Foto-Higiena nie była w tym meczu gorszym zespołem, to jednak lepszą skutecznością wykazali się zabrzanie.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 3:0
Jak na lidera przystało, rezerwy Zagłębia pewnie pokonały Pniówek, a zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby lubinianie nie marnowali takich okazji jak rzut karny.

STAL BRZEG – MKS KLUCZBORK 1:0
Jedyny gol w tym meczu sprawił, że Stal zapewniła sobie komfort przed kolejnymi meczami, a MKS wciąż znajduje się w bardzo trudnym położeniu.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:4
Po takim blamażu, zapowiedzi, że Rekord będzie chciał wiosną włączyć się do rywalizacji o awans, można między bajki włożyć.

LECHIA ZIELONA GÓRA – PIAST ŻMIGRÓD 3:1
Gospodarze prowadzili już 3:1, a Piast nie tylko odrobił starty, ale też był bardzo bliski przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, ale nie wykorzystał podyktowanego w 85 min. rzutu karnego.

LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ – ODRA WODZISŁAW 1:5
Zwycięstwo Odry, a zwłaszcza jego rozmiary, to ogromna niespodzianka. Tymczasem w Goczałkowicach zimowy sen trwa w najlepsze.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA – ŚLĘZA WROCŁAW 0:1