Podsumowanie 28. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

3. zwycięstwa gospodarzy, 4. remisy (wszystkie w stosunku 1:1) i 2. zwycięstwa gości, to bilans 28. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3).

28. kolejka była bardzo uboga w bramki, których zdobyto zaledwie 16. (śr. 1,77). Sensacyjne porażki doznał lider z Polkowic, ale jego przewaga jest wciąż jeszcze bardzo bezpieczna. Już na 100% wiemy, że naszą grupę opuścić będzie musiało 5. zespołów, a bardzo prawdopodobne jest, że będzie ich aż 6. Oznacza to, że pierwszą bezpieczną pozycją jest 12. W poprzednich dwóch sezonach, zespoły, które ją zajmowały zgromadziły po 44 pkt. Takiej liczby na pewno nie uda się już zgromadzić, trzem obecnie zamykającym tabelę III ligi, drużynom.

PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE – ZAGŁĘBIE II LUBIN 0:2
Pniówek doznał czwartej z rzędu porażki, a jego przewaga nad strefą spadkową zmalała do 6 pkt. Tym razem katem ekipy z Pawłowic, były coraz lepiej grające ostatnio rezerwy Zagłębia. Dodajmy jeszcze, że gospodarze od 54 minuty, grali w dziesiątkę (czerwona kartka).

WARTA GORZÓW – RUCH ZDZIESZOWICE 2:1
Niespodzianka w Gorzowie, dzięki której Warta zamieniła się w tabeli z lokalnym rywalem, Stilonem, spychając go na ostatnie miejsce. Wszystkie gole w tym meczu padały w jego końcowych fragmentach, a tego na wagę 3 pkt. miejscowi zdobyli w 5. minucie doliczonego czasu.

AGROPLON GŁUSZYNA – GÓRNIK POLKOWICE 1:0
Hiper sensacja. Czyżby lider z Polkowic czuł już się tak pewnie, że nic mu się złego już stać nie może /

PIAST ŻMIGRÓD – LECHIA DZIERŻONIÓW 1:1
Lechia była bardzo bliska zwycięstwa, lecz Piast zdołał wyrównać już w doliczonym czasie.

RUCH RADZIONKÓW – GÓRNIK II ZABRZE 1:1
Po pięciu z rzędu porażkach, Ruch zdobył punkt, który jednak nie poprawia jego kiepskiej sytuacji w tabeli. Tymczasem rezerwy Górnika pierwszy raz w tym roku nie wygrały na wyjeździe.

MKS KLUCZBORK – GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:1
Tylko i aż remis bardzo potrzebującego punktów MKS-u. Obie drużyny miały w tym meczu sporo okazji by wygrać, stąd remis wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

STILON GORZÓW WLKP. – MIEDŹ II LEGNICA 0:1
Ten rezultat raczej już definitywnie przesądza o losach Stilonu.

REKORD BIELSKO-BIAŁA – STAL BRZEG 1:0
Dobrze grająca ostatnio Stal, przegrywając w Brzegu, troszkę skomplikowała swoją sytuację, choć nadal znajduje się na bezpiecznym miejscu w tabeli.

FOTO-HIGIENA GAĆ – ŚLĘZA WROCŁAW 1:1