Podsumowanie 29. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

3. zwycięstwa gospodarzy, 2. remisy i 4. zwycięstwa gości, to bilans 29. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3)

W porównaniu z poprzednią kolejką, poprawiła się skuteczność piłkarzy, którzy strzelili 24. (2,66 na mecz) gole. W środę nie brakowało niespodzianek, których sprawcami były zespoły walczące o trzecioligowy byt. Lider z Polkowic ma już przed sobą bardzo szeroko otwartą autostradę do II ligi.

MIEDŹ II LEGNICA – PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE
Kibice z Pawłowic wreszcie odetchnęli. Po czterech z rzędu porażkach i zdobyciu zaledwie 1 pkt w siedmiu ostatnich meczach, Pniówek wreszcie zwyciężył. Mecz rozstrzygnął się już na samym jego początku. Po 5. minutach było już 0:2, a końcowy rezultat ustalony został w 17. minucie.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – REKORD BIELSKO-BIAŁA 0:1
Inicjatywa w tej potyczce należała do miejscowych, ale jedynego w tym meczu gola zdobyli goście.

LECHIA DZIERŻONIÓW – AGROPLON GŁUSZYNA 0:1
Nadspodziewanie dobrze spisujący się ostatnio beniaminek, przedłużył swoje nadzieje na zachowanie ligowego bytu, jednocześnie wbijając „gwóźdź do trumny” dzierżoniowskiej Lechii, która w praktyce musi pogodzić się już ze spadkiem.

RUCH ZDZIESZOWICE – PIAST ŻMIGRÓD 2:2
Gdy w 71. minucie Piast zdobył drugiego gola, wydawało się, że nie wypuści zwycięstwa z rąk. Tym bardziej dlatego, że gospodarze od 60. minuty grali w dziesiątkę (czerwona karta). Stało się jednak inaczej, bowiem mimo osłabienia, Ruch w 86 minucie zdołał doprowadzić do wyrównania.

STAL BRZEG – FOTO-HIGIENA GAĆ 1:1
W sytuacji w jakiej znajdują się obie ekipy, z jednej strony zdobyty przez nie punkt może okazać się bardzo cenny, ale z drugiej brak pozostałych dwóch, może bardzo im też zaszkodzić.

MKS KLUCZBORK – GÓRNIK II ZABRZE 1:0
Bardzo cenne zwycięstwo MKS-u, które może pomóc w uniknięciu trzeciej z rzędu degradacji tego klubu. Do tego jednak jeszcze droga daleka.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – STILON GORZÓW WLKP. 3:0
Gwarek szybko ustawił sobie to spotkanie, prowadząc w 17 minucie 2:0. W drugiej połowie gospodarze trafili jeszcze raz, czym pogrążyli praktycznie zdegradowany już Stilon.

GÓRNIK POLKOWICE – RUCH RADZIONKÓW 6:0
Lider szybko powetował sobie niespodziewaną porażkę w Namysłowie, urządzając sobie trening strzelecki z innym beniaminkiem. Goście ułatwili jeszcze zadanie polkowiczanom, grając od 29. minuty w dziesiątkę (czerwona kartka). Ruch w ostatnich 8. meczach zdobył tylko 2 pkt, przez co jest najsłabszym w tej chwili zespołem w rundzie rewanżowej, a co gorsze coraz mocniej usadowił się w strefie spadkowej.

ŚLĘZA WROCŁAW – WARTA GORZÓW WLKP. 1:2